Щороку 6 січня дуже важливе релігійне свято – Хрещення Господнє. Звичайно, з подібною урочистістю пов'язана дивовижна кількість прикмет, традицій та подібних речей.

І всі віруючі намагаються дотримуватися цього. І, звичайно, дуже важливе місце серед усіх святкових традицій займає вода, адже вважається, що вона 6 січня має особливу силу. Так само люди майже завжди ходили цього дня до церкви, щоб освятити її. І ми вирішили розповісти вам, коли потрібно святити воду

Хрещення Господнє 2025: коли потрібно освятити воду

Тут усе досить просто. Священики щорічно проводять велике освячення води 5 та 6 січня. Тобто в Хрещенський святвечір і Хрещення Господнє відповідно. І насправді немає жодної різниці між цими днями, адже обряд буде один і той же, та й традиції у свята майже не відрізняються.

А сама назва процесу "велике очищення води" має зв'язки з урочистим обрядом, який полягає у згадуванні події, що стала прототипом обряду гріхів водою. Водоосвячення проходить двічі, вперше у Водохрещений Святвечір – 5 січня, вдруге на саме свято – Хрещення Господнє.

Популярні новини зараз

Кому з українців можуть перерахувати пенсію: названо категорію та причини

5000 гривень на оплату комуналки: хто отримає допомогу у 2025 році

Долар по 50, безробіття та ціни: фінансист підказав, до чого готуватися українцям на 2025 рік

Молдавська криза може повторитися в Україні: крижані квартири, брак електроенергії та космічні тарифи

Показати ще

Вважається, що вода, яку освятили в Хрещення Господнє, має велику сильну. І може не тільки захищати людину від хвороб і злих сил, але майже відразу ж зцілити від недуг і позбавити від усіх гріхів.

Свята вода, скріншот: YouTube

Звісно, ​​щоб освятити воду у храмі, потрібно попередньо ознайомитись з розкладом проведення чину освячення води та прийти до церкви заздалегідь, адже людей буде дуже багато.

Звичайно, всі ми розуміємо, що у Хрещення Господнє ставлення до води особливе, адже вона не просто свята, а хрещенська. Після того, як ви зробили все у церкві, її потрібно одразу ж віднести додому. Там нею кропили кути, або ж просто залишали десь. Вважалося, що вода, освячена в Хрещення Господнє, захищатиме всю сім'ю та будинок, де вони живуть цілий рік, аж до наступного свята.

Нагадаємо про Хрещення: історія свята і чому змінилася дата.

Раніше повідомляли, що українці не зможуть відпочити на святкові дні: що змінилося в календарі.