Комунальні підприємства, такі як КП "Тернопільводоканал", опинилися на межі фінансової кризи через невідповідність тарифів реальним витратам. Ситуація стала критичною, через застарілі тарифи підприємство вже заборгувало Міністерству фінансів близько 80 мільйонів гривень.

Чинні тарифи розраховувалися ще за цінами 2020-2021 років, тоді як витрати суттєво зросли. За цей час ціна електроенергії підскочила на 50%, а реагенти подорожчали у 4 рази, пальне – у 2 рази. Однак у тарифах для населення вартість електроенергії досі врахована на рівні 5,62 грн за кВт.год, а для інших споживачів – 8,51 грн за кВт.год.

Тарифи на воду. Фото: скрін youtube

За новими розрахунками економістів, реальна вартість послуги має складати близько 70 грн за кубометр води. Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) рекомендувала встановити тариф хоча б на рівні 58 грн. Однак Кабмін залишив тарифи на довоєнному рівні, фактично заблокувавши їхнє підвищення.

Тарифи на воду / фото: Pixabay

Популярні новини зараз

Відстрочку можуть скасувати: хто має терміново звернутись в ТЦК

Українцям загрожує блокування карток: стосується кожного другого - ПриватБанк зробив попередження

Полюють не за всіма: кого з ухилянтів розшукуватимуть в першу чергу

Мобілізація змінює фокус: кому з українців 50+ років час готуватись до армії

Показати ще

Міський голова Тернополя Сергій Надал заявив, що ситуація вимагає негайних рішень, щоб уникнути можливих перебоїв із водопостачанням.

“Необхідно терміново знайти компроміс щодо тарифів, який дозволить стабільно забезпечувати тернополян водою” - наголосив Сергій.

На думку експертів, дії уряду зі штучного стримування тарифів можуть призвести до банкрутства водоканалів по всій країні, адже підприємства просто не витримують фінансового навантаження.

Раніше ми повідомляли, мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів.

Вода може стати дешевшою- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, для деяких споживачів подешевшає водопостачання.