Кілька ковтків - і ти вже не хочеш спати, відчуваєш приплив енергії, а мозок переповнений ідеями. Рекламні описи енергетичних напоїв виглядають яскраво та емоційно, але чи дійсно вони корисні, і як часто їх можна пити?
Енергетичні напої з'явилися в США ще в 1949 році, а в Європі їх почали виробляти приблизно 25 років тому. Найпопулярнішими вони стали після рекламної кампанії Red Bull у 1997 році.
Зараз енергетики дуже популярні серед молоді: більшість споживачів - люди до 35 років, і більше половини з них - хлопці.
Енергетичні напої містять багато кофеїну, цукру, таурину, вітамінів групи B, а також женьшень, гуарану, гінкго білоба та інші компоненти, що мають тимчасово збадьорити.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Лікарка-патологоанатом з Львова Вікторія П’єц вважає, що енергетичні напої є доволі небезпечними. Вона стверджує, що ці напої можуть сильно стимулювати нервову систему і негативно впливати на різні органи.
- Через вміст кофеїну вони можуть викликати залежність.
- Велика кількість цукру спричиняє різке підвищення рівня глюкози в крові, а потім — її падіння, що може призвести до ожиріння.
- Кофеїн у поєднанні з таурином підвищує артеріальний тиск.
- Гуарана, яка діє подібно до кави, але довше, може викликати безсоння та дратівливість.
- Високі дози вітамінів групи B можуть спричинити тремор рук.
- Поєднання таурину та вуглекислоти може призвести до гастриту.
Лікарка рекомендує обмежити споживання енергетиків до 250 мл на день і не більше трьох банок на тиждень, щоб мінімізувати ризики для здоров'я.
Нагадаємо, не тільки смачно, а й економно: як приготувати справжню комбучу вдома
Раніше ми писали про те, що любите "лікуватися" чаєм з лимоном - є погані новини: чим небезпечний мікс цитрусу та гарячої води
Вам буде цікаво дізнатися абрикосовою фантою будете насолоджуватись цілу зиму- приготуйте улюблений напій дитинства за найпростішим рецептом