У суботу, 10 червня, відзначається народне свято Микита Гусятник. Для православних це дата пам'яті преподобного Микити Халкідонського, єпископа.

У народі святого прозвали Гусятником, бо його вважають сторожем маленьких гусенят. Друга поширена назва свята – день духів полудня. Південні духи жіночого роду бувають злими та добрими. Вони приходять на поля, де вже зацвіло або заколосився хліб. Добрі парфуми закривають колоски сковорідкою від палючого сонця, а злі спалюють колосся.

Микита Гусятник 10 червня: історія

Святий Микита жив у VIII-IX століттях. Він був милосердний, захищав сиріт, допомагав знедоленим, а будинок завжди впускав подорожніх. За богоугодний спосіб життя Микиту поставили єпископом Халкідонії. За правління Лева Вірменина почалася боротьба з іконами. Єпископ Халкідонський викривав іконоборців. За ревний захист святих образів Микита переніс багато принижень та страждань.

Популярні новини зараз

Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон

«Там буде аж земля горіти»: тарологиня розповіла, чи знищать ЗСУ сухопутний коридор росіян до Криму

1000 доларів за 1 гривню: як виглядає монетка, за яку "б'ються" колекціонери

5000 гривень надійде на рахунок: ПриватБанк роздасть клієнтам гроші, як отримати

Показати ще

Коли імператор зрозумів, що не впокорить єпископа, він піддав його жорстоким тортурам і відправив на заслання. Після смерті у вигнанні мощі святого Микити здобули дар зцілення.

Микита Гусятник 10 червня: традиції свята

У цей день люди моляться святому Микиті про захист маленьких гусенят від хижих птахів та звірів. На Микиту люди лікували дітей від полудниці – хвороба, коли сон проходить неспокійно.

Потрібно було вийти рано-вранці з дому, стати обличчям до світанку і вимовити спеціальну змову. Вважалося, що такий обряд вилікує дитину.

Наші пращури боялися зустрічі з полудницею, тому навіть у спекотний час закривали вікна, двері і сиділи в будинках. Виходити в поле заборонялося цього дня, а спати там тим більше не можна було. Якщо дух зловить втомлену людину, яка присіла відпочити, вона нависне над нею, зачарує, залоскоче до смерті або поведе з собою дітей, які залишилися без нагляду.

Нагадаємо, що в уряді наполягають на пенсійній реформі: треба запроваджувати.

Раніше ми повідомляли, що поки рятувальники собак під обстрілами рятують, їхнє начальство купує дорогі авто на викрадені гроші: ДБР викрило полковника ДСНС.