В Україні заборонили експорт цукру з 5 червня до 15 вересня. Уряд наважився на такий крок, адже у протилежному випадку країні загрожує дефіцит солодкого продукту. Потенціал продажів за кордон вже склав 100% цього сезону.

Це рішення ухвалив Кабінет міністрів 30 травня поточного року. Заборону експорту пояснили тим, що в Україні влітку збільшується споживання цукру, але, щоб уникнути появи дефіциту та зростання цін, довелося обмежити постачання цієї продукції за кордон.

Цукор, скріншот: YouTube

Пропозиція цукру на внутрішньому ринку за останній рік і початок нового, якщо враховувати виробництво обсягом 1,28 млн тонн перехідні залишки, становить 1,77 млн ​​тонн.

Щоб забезпечити населення солодким продуктом, планується використати з цієї кількості 1,01 млн. тонн. Водночас, експортувати в даний період хочуть близько 370 тис. тонн.

Популярні новини зараз

Потужна магнітна буря накриє Землю у найближчий час: штормити буде 3 дні

Виплати ВПО припинені: причини поновлення та як це можна зробити

Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає

Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен

Показати ще

"За даними митниці, на кінець минулого тижня було експортовано понад 350 тисяч тонн цукру та цукрової продукції, що становить 95% від прогнозу експорту на 2022\2023 маркетинговий рік. З урахуванням цих темпів потенційний обсяг експорту вже використаний майже на 100%", - йдеться у повідомленні Кабінету міністрів.

Виробництво цукру, фото: volynnews.com

Нагадаємо, все заради здоров'я народу? В Україні заборонили продавати градусники

Раніше ми писали про те, що не слухайте плітки сусідок: постачальники газу показали, скільки доведеться платити українцям

Як повідомляв Знай.ua, подужає практично будь-який гаманець: українців порадували новими цінами на тепличні томати.