Повномасштабна війна в Україні, розпочата росіянами 24 лютого 2022 року, триває вже понад 450 днів... і досі невідомо, коли вона може закінчитися.

Хоча воїни ЗСУ продовжують готуватися до серйозного контрнаступу, щоб вигнати ворога з усіх наших земель – включаючи Крим, Донецьк, Луганськ та інші тимчасово окуповані території.

ЗСУ. Фото Генштаб

При мобілізації повинні закликатися чоловіки віком від 18 до 60 років. Однак, як багато хто вже знає, існують винятки.

Деякі особи, які страждають на серцеві захворювання, не підлягають заклику у зв'язку зі своїм станом здоров'я. ВиданняФактиРозповіло про ті серцеві захворювання, які є підставою для звільнення від мобілізації.

Популярні новини зараз

Готуйте 600 гривень: кому із водіїв потрібно терміново відвідати сервісний центр МВС

Анна Кошмал із "Сватів" розповіла про Добронравова у "чорному списку": "Це комедія"

Виплати ВПО припинені: причини поновлення та як це можна зробити

Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон

Показати ще

Список хвороб, що дають підстави для виключення особи із призову та військової служби, встановлений у Додатку 1 "Положення про військово-лікарську експертизу ЗСУ".

Мобілізація, фото: Unian

Особи визнаються непридатними військової служби та виключаються з військового обліку, якщо вони мають серцеву недостатність, гіпертонічну хворобу (ІІІ ступеня), а також дегенерацію міокарда, пролапс мітрального клапана та інші ураження клапанів серця.

Крім цього, у списку йдеться про хвороби легеневих судин, кардіоміопатію, порушення серцевого ритму, легеневу емболію, інфаркт головного мозку, інсульт і так далі.

Нагадаємо, Верховна Рада зменшила граничний вік призовників

Як повідомляв "Знай.uа", зняття та вилучення з військового обліку не одне й те саме - пояснення юриста

Знай.ua писав, заборона виїзду 17-річним підліткам: прикордонники пояснили