Ситуація з цінами цього літа буде непростою, як і минулого року. Головною причиною є тимчасова окупація та її наслідки, проте українські фермери пристосовуються до труднощів, як зазначили аналітики проекту EastFruit.
На зміщення сезону ягід та загалом збирання врожаю вплинули погодні умови. На ринку продукція з'явилася пізніше на 2-3 тижні, і її стало на 20-30% менше за обсягом, що спричиняє підвищення цін. Крім того, очікується дефіцит кісточкових фруктів, проте імпорту буде достатньо.
"В той же час очікується багатий урожай сливи - фермери прогнозують приріст обсягу до 20% порівняно з минулим роком. Сезон сливи обіцяє бути вдалим. Також багато фермерів планують збільшувати обсяги закладки сливи в камери, що дозволить продовжити сезон цього фрукта", - повідомили аналітики.
Погана погода та подорожчання добрива призведе до зростання цін на яблука, а українського винограду зовсім мало через високу конкуренцію з Молдовою.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Водночас є сподівання на багатий урожай кавуна, оскільки фермери почали вирощувати цю баштанну культуру на Одещині, а також на деокупованій частині Херсонської. Це означає, що дефіциту та надхмарних цін можна не боятися.
Нагадаємо, без свого городу буде дуже тяжко: супермаркети показали нові ціни на зелень.
Раніше ми писали про те, що українцям пообіцяли полуницю по 50 гривень за кілограм.