Чоловіків, які втекли з України, повертатимуть додому та притягнуть до відповідальності. Таку заяву зробив речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко. Як саме повертатимуть ухилянтів, повідомляє hromadske.

Спікер Держприкордонслужби України Андрій Демченко повідомив, що чоловіків, які втекли від служби за кордон, буде повернуто додому і покарано. Він зазначив, що ведеться співпраця з країнами ЄС та Молдовою для вирішення цього завдання.

Українські біженці. Фото: скрін youtube

Військовий адвокат, співкоординатор Офісу підтримки сімей військовослужбовців Ярослав Жукровський спробував розібратися у питанні та розповів, що може чекати чоловіків за кордоном.

Так, він зазначив, що згідно з постановою 2022 року військовозобов'язані, які виїхали за кордон на термін більш ніж 3 місяці, мають стати на військовий облік у закордонних дипустановах України. Це стосується всіх українських біженців, які виїхали з країни з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Популярні новини зараз

21 грн на день, а на місяць – майже 600 грн: "Київстар" приголомшив "грабіжницькими" умовами

ТЦК отримали офіційний дозвіл запихувати чоловіків в автобуси – є певні умови

Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30%

У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом

Показати ще

Українські біженці. Фото: скрін youtube

У свою чергу, закордонні дипломатичні установи в рамках військового обліку мають кілька ключових повноважень:

  • інформування громадян, які стали на консульський облік про початок чергового призову;
  • сприяють поверненню військовозобов'язаних на батьківщину, але не у примусовому порядку. Загалом українське законодавство не пояснює, як виконується цей пункт;
  • військовий облік у дипустановах, тобто фіксація громадянина у військово-облікових документах представництв;
  • інформування ТЦК про облік військовозобов'язаного.

Військовий адвокат зазначив, що чоловікам, які виїхали за кордон, не можуть вручити повістку, адже таких повноважень закордонні представництва не мають.

Біженець. Фото: скрін youtube

Українське законодавство вимагає від громадян призовного віку стає не лише тимчасовим консульським обліком, а й військовим. Чи можна покарати українця за ігнорування обліку в іншій країні, адвокату важко відповісти, але підкреслює, що це можливо, якщо буде доведено, що людина навмисне порушує правила військового обліку.

Депортувати з іншої країни через ігнорування військового обліку, за словами адвоката, не можуть, оскільки дипломатичні установи не мають правових підстав на це.

Раніше портал Знай повідомляв, як українці уникають мобілізації: начальник ТЦК розповів про найпопулярніші способи.

Також наш портал інформував, Резніков, Залужний та Малюк закликали поставити крапку у спекуляціях навколо доплат у 30 тисяч військовим.

Крім того, ми писали, військовий збір 4,5%: де шукають гроші на 30 тисяч доплат військовим у тилу.