В Україні зараз активно обговорюють підвищення цін на комунальні послуги, зокрема на електроенергію. З початку року тариф для непобутових споживачів підвищився, тож невдовзі нові ціни можуть бути встановлені і для всього населення. Це має статися у липні та квітні.

Раніше у Комітеті Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальних послуг попереджали, що на українців чекають європейські ціни на електроенергію через об'єднання енергетичних, газотранспортних систем. А ось директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко впевнений, що великих розцінок українці "не потягнуть".

Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube

Експерт не виключає, що тарифи на світ можуть зрости на 25-30%. Про це він заявив в ефірі телемарафону.

"Тариф можливо підвищиться, якби у нас був нормальний ринок, з урахуванням платоспроможного попиту, який можуть платити громадяни - на 25-30% виріс би. Навряд чи більше, тому що просто люди більше не змогли платити", - сказав Омельченко.

Популярні новини зараз

За обмін 100$ з українців здеруть 1100 гривень: жорстке попередження від Нацбанку

Продавчині синьо-жовтих стрічок намагалися надурити військового: "Зараз втоплю у тому фонтані"

Пенсіонерам виплатять більше 500 гривень надбавки

Який період зарахують до стажу: ви навіть не розраховували

Показати ще
Якщо уряд встановить надто високі тарифи, українці просто збільшуватимуть свої борги. Тобто ні до чого доброго не приведе. Омельченко зазначив, що 5-6 грн за кв-год, які називали раніше чиновники, можуть дозволити собі лише європейці, а в Україні низька платоспроможність.

"У зв'язку з низьким платоспроможним попитом населення навряд чи населення здатне платити європейську ціну", - пояснив він.

Брак електроенергії. Фото: YouTube

Нагадаємо, українці скаржаться на платіжки на газ – використали менше, ніж нарахували

Раніше ми писали про те, що у Мінсоцполітики пояснили, кому і наскільки перерахують пенсію з 1 квітня