Пенсія за віком в Україні призначається за наявності у громадян необхідного страхового стажу після досягнення 60 років, але такі вимоги стосуються не всіх. Деякі особи можуть вийти на заслужений відпочинок раніше.
Право на пенсію за віком мають чоловіки та жінки після досягнення 60, 63 або 65 років. Є групи осіб, які мають змогу отримувати виплати раніше необхідного віку. Насамперед це стосується тих, хто пов'язаний із особливо шкідливими чи важкими умовами праці.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Достроково на відпочинок можуть вийти люди зі статусом учасників бойових дій, які мають інвалідність у результаті війни, а також члени родини загиблих героїв. Ще це стосується багатодітних матерів, які мають групу інвалідності з дитинства, або тяжко хворих дітей.
Кому ще належить вихід на дострокову пенсію:
  • громадянам, яким на час звільнення у зв'язку зі скороченням чисельності чи штату працівників або станом здоров'я залишилося не більше півтора року до досягнення пенсійного віку
  • зі зменшенням пенсійного віку – учасникам ліквідації та постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС

У таких випадках пенсія призначається раніше зазначеного віку, але враховується тривалість набутого страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески.

Нагадаємо, ПФУ розпочав масштабну перевірку після індексації пенсій: на українців чекають великі проблеми

Раніше ми писали, 720 гривень за 250 кВт*годину: українців готують до нових тарифів за електроенергію

Як повідомляв Знай.ua, українцям розповіли, хто втратить субсидію

Популярні новини зараз

"Якось злиденно...": українець у Європі очманів від сервісу Vodafone за 200 гривень, вдома за таке доведеться віддати тисячу

Українські пенсіонери отримають по 590 гривень "бонусів": хто перший у списку

Встигнути за три місяці або втратити частину пенсії: українців попередили про важливий нюанс

З Європи можуть видворити тисячі українських біженців: хто може потрапити "під роздачу"

Показати ще