Українці майже рік живуть в умовах воєнного стану та комендантської години, а з його наближенням викликати таксі дуже важко. Буває, машин поблизу зовсім немає або тарифи сильно злітають. Керівник напряму замовлення поїздок компанії Bolt в Україну Сергій Павлик розповів, як формується ціна та чому є переплата за поїздки.
Таксі також доводиться викликати через повітряні тривоги, коли громадський транспорт вимушено припиняє свою роботу. Але найчастіше користуються цими послугами при наближенні комендантської години.
"Ринок райд-хейлінгу (сервіс пошуку попутників та водіїв для недовгих поїздок) працює за принципом динамічного ціноутворення. Тому, коли виникає дисбаланс між попитом та пропозицією, алгоритми райд-хейлінгових сервісів вирівнюють його за допомогою пікових коефіцієнтів", - пояснив експерт.
Тобто коли попит зростає і значно перевищує пропозицію, вартість поїздки відповідно дорожчає. Але щойно баланс буде відновлено, ціна знизиться.
"Загалом, остаточна вартість будь-якої поїздки визначається за формулою: (базова вартість ("подача") + вартість за відстань + вартість за час у дорозі Х коефіцієнт", - наводить формулу Павлик.
Популярні новини зараз
Показати ще
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Коефіцієнти вартості поїздок найчастіше підвищуються саме перед початком комендантської години, адже багато українців намагаються викликати таксі.
Нагадаємо, в Україні різко змінилися ціни на пальне: експерт пояснив, у чому причина
Раніше ми писали про те, що українцям можуть "заморозити" пенсії: на яких підставах та як відновити виплати