Заморожені овочі досить популярні, адже є хорошою можливістю запастися продуктами на зиму, зекономити та завжди мати під рукою необхідне. Проте багато людей вважають їх некорисними.
Дехто все ще дотримуються думки, що заморожування є найгіршим способом зберігання овочів. На сайті "Корисно" розвіяли найпопулярніші міфи про заморожені овочі, спробувавши довести скептикам, що вони практично такі ж корисні, як і свіжі.
Найпопулярніші міфи про заморожені овочі:
1. Заморожені овочі менш корисні, ніж свіжі. У 2017 році було проведено дослідження, яке довело, що заморожені овочі мають стільки ж, якщо не більше, поживних речовин, ніж свіжі. Пояснюють це тим, що овочі, які хочуть заморожувати, збирають тоді, коли в них найбільше мінеральних речовин і вітамінів.
2. Заморожені овочі містять консерванти. На щастя, це не більше ніж міф, адже заморожування не потребує жодних додаткових дій, щоб зберегти продукти свіжими. Зазвичай мікробів на овочах позбуваються за допомогою гарячої води або пари. Консерванти ж часто використовують для довшого зберігання саме свіжих овочів.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
3. Заморожені овочі втрачають вітаміни під час розморожування. Таке й справді можливо, але у випадку недотримання правил розморожування.
Як правильно розморожувати овочі:
- Приготування без розморожування. Їх можна готувати на пару або відварювати в підсоленій воді.
- Розморожування холодною водою. Воду змінюйте кожні 30 хвилин.
- Розморожування в холодильнику. Залиште в холодильнику на ніч.
4. Заморожені овочі не такі смачні, як свіжі. Але річ у тому, що не потрібно їсти заморожені овочі. Вони на відміну від свіжих, потребують приготування. Проте це зовсім не означає, що вони менш смачні.
5. Заморожені овочі дорожчі за свіжі. Насправді зазвичай вони дешевші, адже потребують менше затрат на підготовку, транспортування та зберігання. Щобільше, на відміну від заморожених свіжі овочі суттєво дорожчають взимку.
Важливо також пам'ятати, що гідно з дослідженням 2020 року, заморожені овочі не будуть корисними, якщо їх зберігати понад 8 – 12 місяців.
Нагадаємо, питимемо несолодку каву і чай? Виробники цукру зіткнулися з проблемами
Як повідомляв "Знай.ua", про смажені страви доведеться забути: ціна на соняшникову олію викреслить їх з меню
Також "Знай.ua" писав, ці речі обов'язково потрібно мати вдома: як рятуватися при відключенні світла, газу та опалення