Спалювання опалого листя восени щороку викликає безліч суперечок. Адже багато людей й досі не прислухаються до порад фахівців про шкідливість спалювання листя і продовжують утилізувати його цим простим, але водночас небезпечним способом.

Спалювання листя не приносить жодної користі ні здоров'ю, ні навколишньому середовищу. Водночас існують й інші, більш екологічні методи використання опалого листя, до яких пропонують приглянутися господарям.

4 екологічні варіанти використання опалого листя:

1. Перетворення опалого листя на компост. Господарі знають, що перегниле листя, змішане з ґрунтом, вважається найкращим природним добривом, як для садових, так і для кімнатних рослин. Для його приготування опале листя потрібно подрібнити та помістити у компостер.

Для цього дно ящика вистеліть товстими гілками, на них укладіть шар торфу або садової землі. Наступним шаром - подрібнене листя, яке знову засипають шаром ґрунту. Вміст ящика час від часу потрібно поливати водою.

Опале листя, скріншот з відео

Популярні новини зараз

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

2. За допомогою опалого листя забезпечити зимівлю квітам. Такі багаторічні рослини як троянди, гортензії або хризантеми корисно вкривати сухим листям. Адже це допоможе квітам пережити зиму, а до весни стане хорошим добривом. Цибулинам квітів буде дуже корисним таке утеплення.

3. Теплі грядки з опалого листя. Це робиться з метою отримання раннього врожаю. Адже шар опалого листя оберігає ґрунт від суворих морозів. Для цього листя потрібно помістити у завчасно підготовлену траншею, далі накрити його шаром подрібненої трави й полити водою.

Навесні шар листя слід посипати землею і вкрити грядки тепличною плівкою. Після прогрівання ґрунту першими променями в теплі грядки можна вже висаджувати розсаду.

4. Створити будиночки для їжаків. Для цього залиште невелику частину листя під парканом або в далеких куточках саду, де ростуть лише чагарники. Адже саме в таких місцях живуть їжаки, які люблять зимувати в теплому осінньому листі.

Опале листя, скріншот з відео

Нагадаємо, про салати восени можна й не думати: цінники на огірки й помідори знову змінилися

Як повідомляв "Знай.ua", відбивним та котлетам не місце у меню: ціни на свинину ще більше спустошать гаманці українців

Також "Знай.ua" писав, восени подорожчає низка популярних товарів: чи варто запасатися продуктами вже зараз