Зараз існує такий широкий асортимент засобів особистого захисту, що багато хто вже заплутався, які маски є справді надійними і як правильно їх носити.
Читайте Знай в Google News!
Бодай незначний рівень захисту має все-таки будь-яка маска. Вчені з Університету Дюка в США, провели дослідження і з'ясували, які маски найефективніші. Вони проаналізували 14 найпопулярніших видів масок.
Найбільш ефективні маски
1. Респіраторна маска N95
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Саме її бажано носити, щоб максимально знизити ризик зараження. Вона пропускає менше, ніж 0,1 % мікрочастинок. Водночас респіраторна маска з клапаном менш безпечна, тому що загрожує зараженням іншим через сильний потік повітря з отвору.
2 Одноразова медична маска
Класичний надійний варіант, дефіцит якого в аптеці вже немає. Звичайна медична маска збереже ваше здоров'я і вбереже оточуючих.
3. Багатошарова маска з бавовни
Найзручніший і популярний варіант для тривалої пандемії. Таку маску можна зробити самостійно в домашніх умовах. Вона пропускає лише 8% мікрочастинок. Ризик захворіти або заразити інших є, але він мінімальний.
Найменш ефективні маски
1. Саморобні маски
Не всі саморобні маски такі ж ефективні, як багатошарові бавовняні. Зараз випускають продукцію, яка зроблена з інших тканин або за іншою технологією.
2. Бандани і в'язані маски
В'язана маска виглядає скоріше як пародія на захист. Бандани так само неефективні через тонкий шар тканини - вони пропускають половину мікрочастинок.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, Зеленський у День писемності та мови розповів, як не стати схожим на Азарова. Також глава держави розповів, як сам вивчав українську мову.
Як повідомляв портал "Знай.ua", Верховну Раду "замінували": у поліцію поступив анонімний дзвінок
Також "Знай.ua" писав, до школи з 5 років: психолог пояснила, чим загрожує нововведення дітям