Вадим ГЕРАСИМОВИЧ
Ведучий Youtube-каналу «Politeka Online»
Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2019 році:
За 2019 рік мною було записано понад 700 інтерв’ю.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Серед гостей ефірів «Politeka Online» були:
Перший Президент України Л. Кравчук, Голова Верховної Ради України Д.Разумков, Голова Верховної Ради України (1994-1998 рр.; 2006-2007рр.) О.Мороз, прем’єр-міністр України (1997-1999рр.) В.Пустовойтенко, прем’єр-міністр України (2005-2006рр.) Ю.Єхануров, міністр економіки України (1992р.) В.Лановий, міністр закордонних справ України (2007-2009рр.) В.Огризко, Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні (2009-2013рр.) Г.Катамадзе, заступник голови НБУ (1991-1992рр.) О.Савченко, прес-аташе посольства Грузії в Україні (2005-2010рр.) Б. Корчілава, заступник генерального прокурора України (2015-2016рр.) Д.Сакварелідзе, заступник міністра економіки (2008-2010 рр.) М.Поживанов, народний депутат С.Тарута, міністр юстиції України (2013-2014рр.) О.Лукаш, народний депутат України І.Верещук, народний депутат VIII скликання, поет Є.Рибчинський, народний депутат О.Дубінський;
Журналісти та телеведучі: Наташа Влащенко, Юлія Литвиненко, Андрій Пальчевський, Дмитро Гордон, Дмитро Співак, Олеся Бацман, Тимур Мирошниченко, Артем Франков, Ігор Кондратюк; співачка, заслужена артистка України Анастасія Приходько.
У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка закінчив навчання в аспірантурі та 3 червня 2019 року захистив кандидатську дисертацію з політології.
Інтерв’ю з Андрієм Пальчевським потрапило до розділу «В тренді» «Youtube» і станом на 01.01.2020 набрало 1 млн. 395 тис. переглядів (https://www.youtube.com/watch?v=u_bmjITCPjA&t=171s)
На «Politeka.Online» в режимі прямих ефірів провів телемарафони в день І та ІІ туру президентських виборів.
У серпні 2019 року «Politeka.Online» здобула срібну кнопку від «Youtube» - відзнаку за 100.000 підписників.
Станом на 01.01.2020 кількість підписників складає 198 тис.
Ваш життєвий девіз: Якщо не я, то хто?
Ким Ви мріяли стати в дитинстві?
Президентом України.
Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Читаємо відповідь на попереднє питання.
Бути сьогодні успішним – це… Займатися корисною справою, яка приносить тобі задоволення і робить щасливим.
Ваш улюблений афоризм? Без ядра горіх ніщо, так само як і людина без серця (Григорій Сковорода).
Кого Ви вважаєте найвидатнішим журналістом в історії? Телеведучого Девіда Фроста, який взяв інтерв’ю у Президента США Річарда Ніксона, в якому той зізнався, що винен у Вотергейському скандалі та публічно вибачився перед американцями за помилки.
Оцініть рівень свободи слова в Україні по 10-бальній шкалі. Якщо оцінювати свободу слова на прикладі роботи «Politeka.Online», то 12 балів !
Як часто Ви дивитесь телевізор вдома? Частіше слухаю, а не дивлюсь.
Якщо щастя не в грошах, то в чому? Головний герой оповідання Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник» казав: «Гроші, — кажу, — круглі: сьогодні так, а завтра сяк, аби життя тривало. Головне, — кажу, — це надія». Тому щастя, на мою думку, полягає в тому, щоб жити, не втрачаючи надії.
Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я...» Не треба мені її давати, я її і так маю, це моя родина.
Кому в цьому житті Ви заздрите? Заздрю своїм батькам, бо їм цікаво та весело зі мною.
Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Занадто багато думаю.
Яка страва здатна покращити вам настрій? Салат «Цезар» та мідії в томатному соусі.
Чи є у Вас улюблена книга? Барак Обама. «Зухвалість надії». Думки про відновлення американської мрії».
З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Григорій Сковорода. Вінстон Черчилль. Іван Павло ІІ.
Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Не хочу нічого переносити. Хотілося б, щоб у Києві було своє чудо світу.
Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Я не маю нічого проти відкриття нових планет. Проте я більше хочу, щоб Планета Земля не потерпала від війн, які приносять страждання та загибель людей.
Уявіть що до Вас в гості завітав Президент США з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Оскільки Дональд Трамп шанувальник творчості Френка Сінатри, я б запропонував би відвідати виставу «Френк Сінатра» в Київському національному театрі оперети.
Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Сподіваюсь, що моє головне досягнення ще попереду, а помилки стимулюють не зупинятися.
Яке зайняття для Вас - найкращий відпочинок? Міцний сон або гра у футбол з друзями.
Оксана ГУТЦАЙТ
Ведуча програми “Факти” на каналі ICTV
Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2019 році: На щастя, моя робота напряму пов‘язана з усіма важливими для людства подіями. І через те, що саме я розповідаю про ці події глядачам, в мене є відчуття безпосередньої присутності на них.
Я була однією з ведучих під час марафону президентських та парламентських виборів в країні. Саме під час мого ефіру ми робили пряме включення з Константинополя, де УПЦ отримала Томос. І саме в день виходу Підсумкової програми Я плакала разом з усіма глядачами під час прямого ефіру, дивлячись як на рідну землю ступають наші хлопці: моряки, захоплені в Керченській протоці, Сенцов, Кольченко та інші в‘язні Кремля. І все це проходить через моє серце, душу і мозок. Тож всі ці події я вважаю найголовнішими і в житті нашої країни, і в моєму житті.
Ваш життєвий девіз? Ви знаєте, для себе я його сформувала ще в далекому дитинстві. Можливо, він видасться вам дитячим та смішним, але це слова відомої пісні Кота Леопольда з однойменного мультфільму:
«Никогда не теряй, не теряй своей мечты.
Твердо верь, твердо знай –
Все на свете можешь ты!
Если получается все наперкос,
Не впадай в отчаяние и не вешай нос.
В самом трудном деле
Хвост держи трубой.
И тогда получится все само собой.»
Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Я з 5-ти років займалася художньою гімнастикою. А гімнастика – це щоденні тренування по 3-4 години. Тож всі мої дитячі мрії були спортивними. І головна – Олімпійське золото з художньої гімнастики. На жаль, можливо через лінощі або ж відсутність достатнього таланту, на олімпіаду я навіть не потрапила. Але!! Мрії ж повинні збуватися! І … Олімпійську медаль, Чемпіонську, я маю (вдома)! Адже мій чоловік Олімпійський чемпіон. Тож мрійте – мрії обов‘язково здійснюються!
Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Мрія завжи є. Якщо мрія вже виконується, настає черга наступної. Адже без мрії людина не живе. Ми завжди повинні чогось прагнути. Мати натхнення і мотивацію. Але розповідати про мрію не буду. Вона повинна бути “тихою” і в серці. І саме тоді вона здійсниться.
Говорячи слово УСПІХ, який зміст Ви в нього вкладаєте? Успіх для мене – це гармонія всередині себе, реалізація своїх планів, можливостей і бажань; успіх – це займатися улюбленою справою та робити цей світ кращим.
Ваш улюблений афоризм? Я захоплююся людьми, які змогли зробити себе, своє ім‘я самі, без жодної допомоги. І один з тих, хто надихає постійно працювати, вдосконалюючи себе – це американський підприємець, інвестор, письменник Роберт Кійосакі. Людина, що колись втратила все і змогла піднятися і знов бути на вершині. Ось його слова, що викликають повагу та бажання досягати більшого. «Бідний, невдаха, нещасний та нездоровий це той, хто часто використовує слово “завтра”».
Кого Ви вважаєтенайвидатнішим журналістом в історії? Жінкам, не завжди легко долати гендерну нерівність і ставати популярними та видатними в своїй професії. І якщо нині цьому питанню присвячується багато уваги, то колись жінка завжди була на сходинку нижче, ніж чоловік з такими самими вміннями. Тож моє захоплення викликає Барбара Уолтерс – американська телеведуча, журналістка, письменниця. Вона є першою жінкою, що досягла успіху, як телеведуча. По свою творчу кар‘єру Барбара в 1950-х роках. А останнє своє інтерв‘ю зробила у 2015. І було воно з Дональдом Трампом.
Оцініть рівень свободи слова в Україні по 10-бальній шкалі. В сучасному світі ми маємо доступ до соц.мереж, будь-яких інформаційних агенцій світу, до сайті в всіх керуючих структур - тож за бажанням можна отримувати достовірну і якісну інформацію. Читайте перевірені джерела, зіставляйте інформацію, аналізуйте – і ви завжди будете знати правду.
Як часто Ви дивитесь телевізорвдома? Рідко, і лише новини. Хоча, маючи дітей – без мільтфільмів не обходиться.
Якщо щастя не в грошах, то в чому? Для мене щастя в дрібницях! А гроші потрібні аби зробитиці дрібниці можливими.
Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я...» “Точка опори” для мене в житті - це моя родина. Тож перефразую - лишить для мене мою “точку опори” як можна довше. На все моє довге, здорове і щасливежиття!
Кому в цьомужитті Ви заздрите? Лише собі!
Яка риса характеру – Вашголовнийнедолік? Доброта! Занадто вже я «біла і пухнаста»!!!
Яка страва здатна покращити вам настрій? Окрошка. Олів‘є . Фарширований перець. Я обожнюю їсти і їм багато! Вважаю смачну їжу – одним з задоволень в житті.
Чи є у Вас улюблена книга? Обожнюю «Сагу о Форсайтах» Джона Голсуорси. Перечитувала її багато разів. І завжди знаходжу в книзі нові , приховані деталі. До речі, полюбила я цей роман завдяки своїй мамі. Вона теж зазначає саме «Сагу», як свою улюблену книгу.
З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Думаю, з Одрі Хепберн. Мене приваблює її вишуканість, чесність в очах та бажання допомагати. Як влучно вона говорить: “Жить - это как бежать по музею. И только потом вы начинаете по настоящему осознавать, что вы увидели, думать об этом, наводить справки в книгах и вспоминать — поскольку вы не можете принять это всё и сразу.”
Яке чудо світуви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Вісячі сади Семирамиди. Вдале поєднання архітектури, інженерії та природи. Саме цього не вистачає сучасному Києву. Що з прекрасного, зеленого, історичного міста перетворюється на архітектурно-хаосного монстра.
Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? На честь дітей: Марк, Еліна.
Уявіть що до Вас в гості завітав Президент США з проханням показатиУкраїну. Куди б вийого запросили на екскурсію? Я б запросила Трампа подорожувати по всій країні. Аби привернути його бізнес-інтерес до нас. Адже інвестиції від Трампа – це зелений світ для інвестицій з усього світу! І розвиток моєї України!
Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Моє головне досягнення - це родина! А на помилках я не зациклююся. Вони повинні бути, саме на помилких ми вчимося ставати кращими.
Яке зайняття для Вас - найкращий відпочинок? Обожнюю бігати. Всі свої важливі промови, події, дати - я повинна «пробігти». Крім цього, люблю читати та гуляти з родиною.
Діана ПАНЧЕНКО
Автор і ведуча програми «Тема», ведуча програм «Протистояння» і «П'ятий кут» на телеканалі NewsОne.
Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2019 році: 2019 рік був для мене по-справжньому проривним. Ми запустили відразу 5 дуже крутих проектів. Це спецпроекти під актуальні інформаційні події, а також щотижневі програми: шоу «Тема» і «Протистояння», де мені пощастило бути ведучою і співведучою. Крім того, проект «П'ятий кут», який я веду з В'ячеславом Піховшеком і «Епіцентр української політики», яким я керую.
Ваш життєвий девіз: Все буде правильно — на цьому побудований світ.
Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Журналістом!
Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Вести телеефір з українського Донецька.
Бути сьогодні успішним – це… займатися улюбленою справою.
Ваш улюблений афоризм? І буде вам по вірі вашій.
Кого Ви вважаєте найвидатнішим журналістом в історії? Хемінгуея.
Оцініть рівень свободи слова в Україні по 10-бальній шкалі. Кожен реалізує свободу слова рівно настільки, наскільки вважає за потрібне.
Як часто Ви дивитесь телевізор вдома? Дивлюся. Спостергіаю за колегами)
Якщо щастя не в грошах, то в чому? Не в грошах. У спілкуванні.
Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я...» Знайду інфопривід. Втім я знайду інфопривід і без точки опори.
Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Перфекціонізм.
Якщо на Вашу честь кулінари назвуть якусь страву – що це буде? Які інгредієнти? Це буде коктейль “Інформаційний”. Багато правди і гострого перцю)
Чи є у Вас улюблена книга? “Брати Карамазови”.
З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Гагаріним.
Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? В Україні вистачає чудес!
Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Україна!
Уявіть що до Вас в гості завітав Президент США з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? На Донбас.
Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Ні про що не шкодую.
Яке зайняття для Вас - найкращий відпочинок? Сон!