Пенсійний вік в Україні однаковий як для чоловіків, так і для жінок – 60 років. Проте вчасно вийти на заслужений відпочинок можуть не всі через банальну нестачу страхового стажу.
Тож, щоб своєчасно оформити пенсію деяким українцям, можливо, доведеться робити внески до ПФУ. Яка ціна питання, розповідає профільне видання "На пенсії".
У системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування варто брати участь українцям, які розуміють, що на досягнення 60 років не матимуть достатньої кількості страхового стажу. Громадяни можуть робити внески до ПФУ, докуповуючи додаткові місяці стажу.
Така можливість надається як працюючим українцям, так і безробітним особам. При цьому періодичність та розмір добровільних внесків регулюються платником, виходячи із його фінансових можливостей.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Однак, для зарахування повного місяця страхового стажу, розмір платежу має бути не меншим від мінімального страхового внеску, який становить 22% від мінімальної зарплати. Зараз "мінімалка" в Україні 8000 гривень, тому розмір внеску має бути не меншим за 1760 гривень.
Варто нагадати, що особи, яким у 60 років не вистачає стажу для пенсії, також можуть продовжити працювати і звернутися до ПФУ вже у 63 або 65 років.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, виплати від України можна отримувати і за кордоном: як оформити дистанційно.
Також наш портал інформував, пенсії підвищили, але не всім однаково: хтось отримує більше.
Крім того, ми писали, придбати стаж не вийде? Скільки потрібно заробляти українцям, щоби пенсія була 10 тисяч.