У четвер, 19 грудня, Генасамблея ООН прийняла резолюцію про захист прав людини в тимчасово окупованому Росією Криму. Про це написав прес-секретар представництва України в ООН Олег Ніколенко.
Так, за резолюцію проголосували 65 країн-учасниць ООН, проти – 23.
"Незважаючи на значну протидію РФ, яка зводилася до відкритих погроз, Україні вдалося провести в ООН два вкрай важливих документа – про проблеми мілітаризації Кримського півострова, а також про захист прав людей, які змушені жити в умовах окупації", - заявив Ніколенко.
В документі йдеться:
Отримання території або іншої переваги в результаті агресії не може і не буде вважатися законною дією.
Зупинило ТЦК – слідкуйте за язиком: що не слід говорити силовикам на блокпосту
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
Росія повинна припинити політику зміни демографічної ситуації в Криму, насамперед шляхом переселення туди свого населення, а також примусового виселення.
Засуджуються масові затримання активістів і захисників прав людини на основі звинувачень у підтримці тероризму, зокрема представників громадянської ініціативи "Кримська солідарність".
Росію закликають припинити переслідування та звільнити осіб, затриманих за висловлення думок, зокрема на початку окупації.
Засуджується практика призову чоловіків з Криму в російську армію і кримінальні переслідування тих, хто відмовляється від служби.
Росія повинна негайно звільнити всіх незаконно затриманих громадян України та забезпечити їх безпечне повернення на Батьківщину.
Міжнародне співтовариство закликають продовжувати в рамках міжнародної адвокації викриття порушень РФ прав людини як на двосторонньому, так і багатосторонньому рівнях.
Як повідомляв портал Знай.uа, поки немає підстав для зміни режиму санкцій ЄС проти Росії.
Також портал Знай.uа писав, що за 5 років окупації Криму на півострів було переселено понад 140 тисяч жителів Росії.