Таке захворювання у людей як гепатит, не їсти рідкістю на сьогоднішній день, то позитивним моментом є те, що наша країна має можливість вилікувати всіх зареєстрованих пацієнтів, які страждають від гепатиту C, а їх кількість як відомо вже більше 50000 чоловік.
Спершу варто розглянути докладніше про те, що ж таке гепатит. Гепатитом прийнято називати гостре хронічне інфекційне запальне захворювання печінки. Варто також зробити акцент на тому, що саме гепатити B і С - є двома основними типами, які і є причиною смерті від гепатиту в 96% всіх випадків.
У даній статті ми розповімо докладніше, чим небезпечні гепатити, де і як їх можна підчепити, і звичайно, як можна себе від них уберегти.
Що собою являє гепатит А
Друга назва гепатиту А - це хвороба Боткіна або жовтяниця, так про неї частіше чують. Являє собою гостру інфекційну хворобу, яка вражає печінку, шляхом потрапляння в організм людини їжі або води, та, що раніше була забруднена інфікованими випорожненнями.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Причиною, через яку людина могла заразитися гепатитом А є:
- Найпоширеніша причина набуття даного захворювання, це немиті руки, неякісно оброблена їжа, використання спільного посуду і все в цьому дусі;
- Безпосередньо близький контакт з хворими на гепатит А, так само може привести до зараження оточуючих, найчастіше у дітей навіть не видно симптоми хвороби, а вони все ж можуть заразити інших;
- Так само в групі ризику знаходяться діти і дорослі люди, які ще не зробили щеплення.
Симптоми гепатиту А
Варто зауважити, що найчастіше дане захворювання протікає практично безсимптомно, особливо у дітей і молодих людей, ніяк себе не проявляє. Період часу, за який людина може інфікуватися становить від двох до шести тижнів, а якщо ж симптоми почнуть проявлятися, то їх можна буде спостерігати протягом 1-4 тижнів.
Найбільш часто помічають такі симптоми гепатиту А:
- гарячка (буває в перші три дні хвороби);
- Загальна слабкість;
- помітне зниження апетиту;
- жовтяниця (можливо придбання жовтого кольору шкіри, очей, потемніння сечі і знебарвлення калу);
- блювота;
- біль в животі;
- гостра печінкова недостатність (даний симптом зустрічається досить-таки рідко).
Як лікувати Гепатит А
Нижче пропонуємо докладніше дізнатися про те, як можна проводити профілактику захворювання, і як лікується якщо хвороба все-таки наздогнала.
Перше, про що варто розповісти щодо попередження гепатиту А є вакцинація, саме вона дозволяє захистити людину від інфікування протягом всього його життя. Природно необхідно завжди ретельно мити руки і правильно готувати всі продукти до вживання, гепатит А не передається повітряно-крапельним шляхом.
Варто знати, що якщо людині один раз вже довелося перехворіти гепатитом А, то у нього вже виробляється імунітет від цієї інфекції на все життя.
Як такого особливого лікування від цього захворювання не існує, лікарі рекомендують зберігати режим спокою, вживати ліки від нудоти і діареї, якщо звичайно є така потреба у хворого. Вилікувалися від даного вірусу досить чимала кількість, так як якщо люди вчасно беруться за лікування, здають всі необхідні аналізи, де їх перевіряють на антитіла, завдяки цьому можна почати своєчасно почати лікування або навіть обійтися профілактикою. Варто знати, що жінкам під час вагітності та дітям перевірку на наявність даного захворювання роблять безкоштовно.
Що варто знати про гепатит В
Далі розповімо докладніше про те, що собою являє таке захворювання як гепатит В. Гепатит B - це інфекційне захворювання, яке викликає вірус гепатиту B, він в свою чергу призводить до запалення печінки. Дане захворювання може мати гострий вид або його ще називають самообмеження, так само може бути хронічним, друга назва довготривалий.
Як передається гепатит В:
- через поранення, зараження може відбутися після укусу комах і тварин;
- через слину інфікованої людини, наприклад через поцілунок, або сечу;
- також якщо людина буде контактувати із зараженою кров'ю, з пошкодженою шкірою або слизовими оболонками (наприклад, використовувати спільні прилади, які забруднені кров'ю, це можуть бути: бритви, зубні щітки, рушники, носові хустки);
- зараження можливо від матері до дитини в утробі через плаценту, або під час пологів або під час годування через грудне молоко;
- причиною зараження може стати також незахищений статевий контакт (гетеросексуальні і гомосексуальні стосунки);
- також можна заразиться через немедичні парентеральні втручання, такі як: переливання крові, внутрішньовенне вживання препаратів, під час проколювання вух, татуювання, гоління, манікюру та багатьох інших косметичних процедур.
Відомі симптоми при гепатиті В:
- Сильний головний біль;
- Регулярне порушення сну;
- Періодичні запори;
- Час від часу поява нудоти і блювоти;
- Загальна слабкість організму;
- Незначний свербіж і пігментація шкіри (спостерігається у хворих досить рідко);
- жовтяниця;
- сильні болі в суглобах;
- тупий біль в районі печінки;
- зниження апетиту, відраза до їжі;
- підвищена температура тіла (буває якщо хвороба важкий перебіг).
Які існують методи профілактики і як лікувати гепатит В
Варто знати, що на відміну від гепатиту A, гепатитом B можна заразиться через воду, їжу або контакт з тілесними рідинами. Таким чином для того, щоб попередити захворювання людині слід уникати:
- незахищених сексуальних контактів;
- переливань крові;
- повторного використання шприців та інших інструментів.
На сьогоднішній день для лікування даного захворювання був розроблений ряд вакцин, які створені на основі білків суперкапсиду (поверхневого антигену).
Зараз лікарі часто вводять щеплення новонароджений дитині від гепатиту В, протягом дванадцяти годин від народження, це, на їхню думку, може значно зменшити ризик передачі захворювання від матері до малюка. Після цього наступного разу необхідно ввести чергову дозу вакцини на 1 або 2 місяці життя, а третє введення повинно відбутися не раніше, ніж дитині виконається шість місяців.
Вакцинація від гепатиту В, здійснюється за допомогою двох-, трьох-, четирехдозових серій, в тому випадку якщо організм людини добре реагує на введену вакцину, то його захист від гепатиту В, буде здійснюватися протягом 12 років, а імунітет - до 25 років.
Найчастіше лікувати гепатит В немає необхідності, з тієї причини, що найчастіше дорослим людям можна самостійно позбавиться від даної інфекції. Раннє антивірусне лікування може знадобитися у менш ніж 1% пацієнтів, і лише для тих, у яких є імунна недостатність.
Варто пам'ятати, що лікування такого роду хронічної інфекції, може бути необхідно для того, щоб скоротити ризик цирозу і раку печінки. Повноцінне лікування буде відбуватися в період від шести місяців до року. В тести, які дозволяють виявити інфекцію гепатиту В, входить: аналіз плазми крові, а часом навіть біопсія печінки.
Рецидив в основному трапляється після прийому алкоголю або ліків, або ж у людей, які мають порушений імунітет.
Гепатит С, що це?
Гепатит C являє собою інфекційне захворювання, яке викликає вірусні захворювання гепатиту C і послідовно вражає спершу печінку, а після і інші внутрішні органи, а саме: кістковий мозок і щитовидну залозу.
Дане захворювання може мати такі види або генотипи:
- Інфекційний гепатит,
- Токсичний гепатит,
- Променевої гепатит,
- Аутоімунний гепатит.
Як передається гепатит С з генотипом
Варто знати, що перший вид інфекційний гепатит можна підчепити через орально-фекальний шлях абопарентерально, навіть є можливість отримати його у вигляді ускладнення інфекційного або бактеріального захворювання.
Другий вид - токсичний гепатит, у людини може виникнути у вигляді ускладнення при отруєннях хімічними речовинами, неякісними ліками або алкоголем.
Наступний вид - променевої гепатит, може з'явиться при впливі на організм радіоактивними речовинами, такими як затяжний курс променевої терапії.
І останній вид - аутоімунний гепатит, може з'явиться у людини виключно в результаті аутоімунної патології.
Які відомі симптоми при гепатиті С
Всі лікарі повідомляють, що основна небезпека такого захворювання як гепатит С в тому, що воно довгий час протікає непомітно немає ніяких виражених симптомів. Інкубаційний період складає від 20 до 140 днів, але за статистикою це близько 50 днів. Заразитися може кожна людина, головне якомога раніше розпізнати захворювання і почати лікуватися, застосовувати всі препарати прописані лікарем, якщо хворому була прописана дієта, то її варто строго дотримуватися і дотримуватися необхідне харчування, для того, щоб не відбулася вірусна передача новому носію.
Найбільш поширені симптоми і ознаки:
- Сильні болі в суглобах;
- жовтяниця;
- Різкий біль у правому підребер'ї;
- Різке схуднення, відсутність апетиту, нудота;
- Запори або проноси;
- Загальна слабкість і сильна стомлюваність;
- Асцит (збільшення в обсязі живота);
- Сверблячка і поява на шкірі судинних зірочок.
Гостра форма такого захворювання на перших стадіях свого розвитку проявляється всіма ознаками грипу або іншої респіраторної інфекції, таким чином їх спершу можна сплутати. Коли під час захворювання хронічного гепатиту знаходиться на першій і другій стадіях у носія, він практично безпечний і толком ніяк себе не проявляє, тому виявити його стає неможливо, а через якийсь - то час проявляється у вигляді цирозу печінки або розвитку пухлини. Носії можуть заразити здорову людину через вище названі приклади зараження.
Так само варто розповісти про аналізи на гепатити: маркери, і особливості проведення таких досліджень. Вірусний гепатит найбільш поширений, так як передається побутовим шляхом, розпізнання маркерів в печення дозволить своєчасно зайнятися лікуванням поки не була перевищена допустима норма. Носію потрібно здавати всі необхідні аналізи, які від нього вимагає фахівець в лікарні, після буде зроблено щеплення і призначено лікування проти подальшого розвитку даного захворювання.
Лікування гепатиту С
Спершу варто розповісти про те, як можна організувати профілактику захворювання:
- Суворе дотримання всіх норм особистої гігієни і санітарії побуту;
- Правильний режим харчування;
- Здоровий спосіб життя, а саме: відмова від розпивання алкоголю, куріння, смаженої і жирної їжі, відмова від вживання немитих продуктів, повноцінний сон, відсутність стресів;
- Якщо у кого - то з родичів або друзів почали виникати симптоми захворювання, то варто постаратися обмежити контакт з ними і навіть перебування на одній території, так як найчастіше заражаються люди, які проживають поруч з вірусним людиною.
Базуючись на інформації з цієї статті, людині буде не складно при наявності симптомів визначити рівень захворювання, але варто пам'ятати, що самолікування ні до чого займатися, а точний діагноз може поставити тільки лікар. Варто пам'ятати що навколо існує не один збудник такого захворювання як гепатит, тому варто оберігати себе, а якщо довелося потрапити в будинок, де живуть люди хворіють їм, то не забувати, що даний діагноз виліковний, головне вчасно взятися за лікування. Не один чоловік будучи під наглядом фахівців вилікував своє захворювання назавжди і далі вже проходячи профілактику по гепатиту, застосовуючи час від часу необхідне для нього ліки, може насолоджуватися своїм здоров'ям.