В Україні аферисти придумали нову схему обману з банківськими картами, яка працює за принципом з нібито "знайденим" гаманцем.
Так, людина виявляє в банкоматі нібито випадково забуту карту, після чого з'являється шахрай з підставними "свідками" і починає звинувачувати в крадіжці. Про те, як вберегти себе від шахраїв, розповів юрист Державного центру правової допомоги Сергій Бреус в ефірі ObozTV.
За його словами, сьогодні "ніякими законами України не заборонено тримати або виймати з банкомату будь-яку картку, якщо українець дістав картку з банкомату, це ніяке не правопорушення".
"Слід пам'ятати, що навіть якщо людина не дістав картку, а ті ж самі гроші, будь-яка кримінальна відповідальність наступає за навмисні протиправні дії. Тобто людина розуміла, що чинить протиправні дії, і бажав їх настання. Якщо людину попросили взяти картку або навіть гроші – є там відбитки, немає відбитків – якщо у людини не було ніякого наміру вчиняти протиправні дії, ні до якої відповідальності ця особа не привернути", – повідомив Бреус.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
До того ж, експерт рекомендує українцям не хвилюватися в подібній ситуації.
"Скажіть – вирішимо цю правову проблему, зараз викличемо поліцію і вона нам допоможе розставити всі крапки над І. Шахраї цього найбільше бояться, що зараз прибуде патруль і якісь сторонні треті особи. Вони будь-яким чином переконувати людини – не треба нікуди звертатися, дзвонити родичам і поліції, зараз вирішимо проблему швиденько", – сказав юрист.
Також він розповів, що в такій ситуації треба менше контактувати з аферистом, триматися на відстані і не піддаватися його наступу.
"Це, в кращому випадку, звичайний психологічний тиск. Також використовують схеми з введенням людину в транс, коли доторкаються і намагаються зазомбувати. Є різноманітні методики. Треба намагатися відійти від цієї людини, бажано не контактувати, якщо шахрай починає тиснути або наближатися до вас. Переборіть себе і викликайте поліцію – це ніколи не буде зайвою", – додав Бреус.
Як повідомляв портал Знай.ua, в Україні набирає популярності новий вид телефонного шахрайства, в результаті якого люди втрачають чималі суми грошей.
Також портал Знай.ua писав, що в компанії Google оголосили винагороду до півтора мільйона доларів за злом нових версій Android і захисного процесора Titan M, для гаджетів, що працюють на цій операційній системі.