В церковному календарі це день вшанування пам'яті святого мученика Феодота. У народі його прозвали Льодоставом, так як у цей день лід продовжував сковувати річки і озера. Інші назви свята: «Федот Льодостав», «Федот Корчемник», «Зимородок».

Святого Федота вважають покровителем рукоділля, тому раніше наші предки в цей день пряли і ткали, а ось в'язання заборонено 20 листопада. Перш ніж приступити до такого рукоділля, слід помолитися перед іконою Божої Матері. Тоді вона допоможе у справі. Можна звернутися з подібним проханням і до Федота. Якщо в цей день успішно щось зробити руками, то і зимою це буде добре виходити. Часто саме на Федота майстриням робили великі замовлення, які коштували чимало. Тому рукодільниці намагалися добре виконати свою роботу.

Ткацтво, фото: Мираман

Зазвичай в цей час починається льодостав. Його чекали з нетерпінням, адже можна було їздити по замерзлим водоймам, а не об'їжджати їх. Ще починали займатися підлідною риболовлею. Але з іншого боку починається і ожеледь, тому потрібно ходити з обережністю. Дітям не дозволяють ходити на річку, щоб вони не провалилися під лід.

Народні прикмети на 20 листопада

Популярні новини зараз

Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК

Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Існує народна прикмета, що можна стежити за поведінкою вагітних. Вони мають багато молитися і доброзичливо вести себе з оточуючими. Тільки тоді дитина буде міцною і здоровою. Мати також повинна думати про хороші речі, щоб негатив не перейшов на дитину. Не можна їсти їжу на ходу, адже тоді, вважається, малюк народиться невгамовним. А якщо мати буде багато спати в цей день, то дитина виросте ледачою. Особливо Федотів день підходить для обрядів і замовлянь на вагітність. Часто вдаються до допомоги знахарів, якщо довго не виходить зачати малюка.


Як повідомляв Знай.ua синоптики розповіли, що погода взимку буде аномальною. Тенденція останніх років збережеться, однак зміни клімату призведуть до сильних коливань температур. Українці ще дізнаються, що таке "собачий холод".

Також Знай.ua писав, що останнім часом курс гривні коливається. Але цьому є пояснення. Економісти розповіли, чи буде долар по 30 і чи варто купувати зараз валюту.

Ще Знай.ua писав, що восени багато хвороб загострюються і псують враження від цієї чарівної пори. Від типових осінніх хвороб і загострень можна себе вберегти: потрібно проводити профілактику та лікування.