Дрібні неприємності можуть очікувати на кожному кроці. Втрата паспорта або його крадіжка - ситуація неприємна, але цілком можлива. Намагайтеся ніде не забувати важливі документи. Але що робити, якщо це все ж таки сталося або ви стали жертвою кишенькового шахрая? Дізнайтеся, як відновити вкрадений або загублений паспорт.

Вкрадений або загублений паспорт? Чи можуть ним скористатися шахраї?

Застава успіху - це наша обережність і пильність. Однак із кожним може трапитися, що із необережності загублено паспорт, пенсійне посвідчення та ін. документи або їх у вас зовсім вкрали.

Від втрати або крадіжки ніхто не застрахований. І якщо ви все ж таки потрапили в таку неприємну ситуацію, не впадайте у відчай! Українцям доступна процедура відновлення паспорта. Зробити це не так вже й складно. Просто знадобиться трохи часу, терпіння та сил.

Найчастіше людей, які втратили паспорт, що засвідчує їх особу, турбує питання: а чи зможуть шахраї скористатися ним і взяти кредит? Якщо вас цим уже хтось лякав, поспішаємо запевнити: це не зовсім так.

Кредитна кабала, звичайно ж, можлива, але тут є свої нюанси. Ризики ховаються переважно у всесвітній павутині. Давайте поговоримо про це докладніше. І дізнаємося, за яких обставин загублені або вкрадені документи можуть стати справжнім скарбом для аферистів України? І як уберегти себе від несподіваного кредиту?

Популярні новини зараз

Нафтогаз почав нараховувати борги українцям, у яких електричне опалення: "Це що, жарт якийсь?"

Головне за 5 лютого: штраф українцям за одяг, майбутнє Горбунова та Осадчої, подорожчання тарифів Lifecell

Юрист зізнався, чи можна не піти у військкомат, якщо отримав повістку: "Необхідно..."

"Хотів в ан*л, скористався...": Монро, після історії з київськими хуліганами, розповіла про п'яні пригоди в Одесі

Показати ще

Як правило, кредитні зобов'язання громадянина припускають присутність його у банку. Він повинен підписати заяву та інші кредитні документи. Заявника фотографують, його особисті дані у паспорті звіряються, документ сканується. І тільки після цього представники кредитної організації надають кредит.

Так що небезпека отримання тут кредиту мінімальна (адже потрібно поміняти фото в паспорті й т.д.), хоча часом і таке трапляється. А ось оформити позику за чужим паспортом онлайн простіше. І цим шахраї іноді користуються. Через віддалений сервіс визначити та ідентифікувати особу заявника складніше.

При втраті або крадіжці паспорта трапляється, що аферисти примудряються взяти позику. Більш того, траплялося, що вони робили це віртуально за ксерокопією. Сьогодні у мережі інтернет достатньо випадків, які розповідають про це більш детально.

Відновлення паспорта Україна 2019

Потерпілими у більшості своїй стають підприємці, які працюють на платформі держзакупівель, або власники приватних фірм і особи, змушені розміщувати ксерокопії паспорта у відкритому доступі онлайн.

Як бачите, ризик оформлення віртуального кредитного договору можливий навіть шляхом подання ксерокопії чужого документа, тому не варто відразу асоціювати втрату або крадіжку паспорта із можливим оформленням кредиту.

Давайте дізнаємося: якими повинні бути ваші перші кроки, щоб убезпечити себе, якщо вкрадено або втрачено документи? Адже цілком природно, що, опинившись у такій ситуації, людина може розгубитися.

Втрачений паспорт: якими мають бути перші кроки?

Найголовніше: заспокоїтися і не панікувати. Потім - чітко розпланувати свої подальші кроки. Якщо вам радять звернутися у паспортний стіл, не поспішайте. Зробити це ви ще встигнете. Спочатку все-таки необхідно пройти до найближчого відділення поліції. І проявити наполегливість для порушення кримінальної справи.

Якщо вас почнуть переконувати, що це зовсім не крадіжка, а, швидше, втрата, - наполягайте на своєму. Поліції не потрібеа зайвий головний біль. А вам такий крок дозволить убезпечити себе. І у майбутньому ви зможете через можливі теоретичні дії з боку шахраїв із вкраденим документом оскаржити їх.

Штраф за втрату паспорта (Україна) становить від 17 грн. до 51 грн. Якщо вас цікавить сума за відновлення паспорта, то однозначну відповідь ми не зможемо дати, оскільки ціна послуги розраховується індивідуально. На остаточну вартість процедури впливають цілий ряд факторів.

Наприклад, ланцюжок наданих документів. Іноді трапляється, що відсутнє свідоцтво про народження. Тоді вирішення питання буде більш витратним. На остаточну вартість вплинуть і терміни відновлення. Ціни на термінові звернення із відновлення документа набагато вищі.

У середньому звичайне оформлення коштує 279 грн. Ціна бланка - 192 грн., вартість адмінпослуг - 87 грн. Термінове відновлення - додаткові 366 грн. за терміновість. У такому випадку ціна бланка колишня. А ось вартість адмінпослуг набагато дорожча - 174 грн. Додаткове держмито за зіпсований або загублений паспорт - 34 грн.

Іноді трапляється, що загублений документ знаходять порядні люди. Якщо він був знайдений такими людьми, його вам можуть повернути безкошштовно або за невелику винагороду. Якщо цього не сталося, читайте статтю далі та дізнайтеся, якими мають бути ваші наступні кроки. І чи потрібна тимчасова заміна паспорта на документ, що засвідчує особу?

Що робити, якщо втратив паспорт? Чи потрібен тимчасовий документ?

Ви можете отримати тимчасове посвідчення. Для цього необхідно звернутися у Державну міграційну службу за місцем прописки, де й проходитиме подальше відновлення вкраденого або загубленого паспорта.

Тимчасове посвідчення видається на підставі заяви заявника. Скільки ним можна користуватися? Згідно із даними міграційної служби, - термін дії тимчасового документа - 1 місяць. У разі необхідності цей термін можна продовжити.

Відновлення паспорта Україна 2019

Подавати документи для подальшого відновлення паспорта необхідно до територіального підрозділу ДМС за фактичним місцем проживання. Після подачі заяви на відновлення паспорта, воно розглядається у відомстві протягом двадцяти робочих днів, тобто фактично виходить, що протягом одного місяця.

Всього десять робочих днів знадобиться на відновлення паспорта, якщо ваше оформлення буде терміновим. Новий документ, що засвідчує особу, роблять не у формі книжечки, як раніше, а у форматі ID-карти. Термін дії карти-паспорта - 10 років.

«Навіщо це потрібно?» - запитаєте ви. Поступова заміна паспортів у вигляді книжечок на ID-карти - одна із вимог ЄС. До речі, картки-паспорти набагато краще захищені, ніж попередні. Завдяки голограм, їх неможливо підробити, замінити фотографію справжнього власника на чуже зображення, щоб згодом взяти кредит, отримати біопаспорт, що особливо цікавить зловмисників, які знаходяться у розшуку.

Міняти паперовий паспорт-книжечку на новий не обов'язково. Але при бажанні будь-який українець може це зробити. Ціни на ID-паспорта для осіб, які досягли повноліття, - 145 грн. Особам 14-16-річного віку вперше документ видається безкоштовно.

Як відновити паспорт? Які документи необхідні?

При зверненні до ГМС для відновлення паспорта, вам знадобиться:

• Написати заяву про втрату/крадіжку.

• Надати виписку із ЄРДР (тільки у разі крадіжки).

• Прикласти документ, що посвідчує особу.

• Прикріпити чеки, які підтверджують сплату штрафу, держмита або адмінсбора. У разі звільнення від сплати - оригінал документа, що підтверджує це.

• Надати ІПН (ідентифікаційний податковий номер).

• Взяти довідку про місце проживання.

• Прикласти свідоцтва про народження дітей.

• Взяти документи, що підтверджують зміну імені, прізвища або по батькові, якщо це мало місце.

• Надати свідоцтво про шлюб або його розірвання.

• Зробити фото 10х15.

• Прикласти рішення суду про встановлення особи (це стосується осіб, особистість яких не встановлена, рішення суду видається за результатами проведення процедури її встановлення).

• Надати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (для категорії переселенців).

Принесені оригінали документів для відновлення втраченого або вкраденого паспорта вам повернуть після оформлення заяви-анкети. Виняток становить довідка про реєстрацію та чеки про виробленої оплаті.

А тепер розкажемо вам докладніше про те, як діяти у разі крадіжки або втрати закордонного паспорта. Явище це, звичайно ж, неприємне, але цілком припустиме. Візьміть на замітку алгоритм дій, які стануть у нагоді вам у такій ситуації.

Втратили біопаспорт або його вкрали? Як відновити?

Якщо це сталося в Україні, у такому випадку найкращий варіант - негайно звернутися до паспортного столу МГС за місцем проживання. Відновити документ, означає, отримати новий. Процедура його отримання аналогічна стандартному оформлення біопаспорту.

Відновлення паспорта Україна 2019

У разі, якщо закордонний паспорт був вкрадений або загублений за кордоном, зберіться й не панікуйте! Так, тут виникнуть певні труднощі. Але вони цілком переборні. Українське законодавство трактує: для отримання нового закордонного паспорта необхідна перевірка обставин його втрати.

Щоб біопаспортом не скористалися шахраї у своїх корисливих цілях за кордоном, необхідно тут же звернутися до місцевої поліції. Дізнатися, де знаходяться органи, що спеціалізуються на цьому, можна у адміністрації готелю або представника туристичної фірми.

У поліції за кордоном вам нададуть документ: завірену ксерокопію протоколу, яка необхідна для видачі тимчасового свідоцтва на виїзд. Дізнайтеся у поліції адресу та контактні дані найближчого українського консульства.

Бажано, щоб мова складеного протоколу була англійською, тому що у деяких країнах наше посольство приймає тільки такий документ. У іншому випадку необхідно буде зробити нотаріально завірений переклад.

Крім цього, для тимчасового свідоцтва вам знадобиться 2 фото розміром 3,5х4,5. При зверненні у консульство України, повідомте про втрату або крадіжку паспорта, щоб його зафіксували як недійсний і ним не могли скористатися шахраї. Добре, якщо у вас будуть при собі ксерокопії біопаспорту.

Повернувшись благополучно на батьківщину після видачі вам тимчасового свідоцтва, ви зможете попросити ксерокопії закордонного паспорта у туристичному агентстві. Процедура відновлення документа в Україні буде стандартною.