На засіданні 3 квітня Кабінет міністрів України погодив нові підходи до розрахунку тарифів на комунальні послуги.
Цю інформацію передає "Хвиля".
Згідно з пропозицією Мінрегіону, тарифи на послуги ЖКГ повинні розраховуватися на підставі економічно обґрунтованого рівня, а також можуть бути переглянуті кілька разів на рік. У документі йдеться, що економічно обґрунтований рівень включає собівартість ресурсу (наприклад, газу або електроенергії) і витрати комунальні підприємства.
Крім того, варто підкреслити, що при розрахунку тарифів не можна враховувати поточні витрати на ремонт мереж або встановлення лічильників.
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Передбачається, що нові підходи до розрахунку тарифів посилять платіжну дисципліну споживачів. У той же час незрозуміло, чи позначиться ця ініціатива на вартості послуг ЖКГ.
Нагадаємо, що українців порадували гарною новиною про те, що тепер деякі громадяни можуть розраховувати на повернення грошей, які були сплачені за використаний газ. Про це свідчить рішення НКРЕКУ, яким Нацкомісія оштрафувала ПАТ "Житомиргаз" за донарахування в платіжках.
"Ліцензіатом застосовувалися коефіцієнти для приведення обсягів газу до стандартних умов в жовтні-грудні 2018 року", - заявили представники державного регулятора під час засідання. Зокрема, даний облгаз був оштрафований на 850 тисяч гривень. Його також зобов'язали усунути порушення до 22 квітня.
У НКРЕКУ зазначають, що аналогічні штрафи були накладені на ВАТ "Запоріжгаз", ПАТ "Чернівцігаз", ПАТ "Львівгаз", ВАТ "Вінницягаз", ПАТ "Волиньгаз", ПАТ "Київоблгаз", ПАТ "Хмельницькгаз", ПАТ "Закарпатгаз", ПАТ "Івано-Франківськгаз" та ПАТ "Харківгаз".
Варто нагадати, що з початку року заробітна плата в сільському господарстві зросла на 24,7%. Крім того, за 2 місяці цього року зросла середня заробітна плата в харчовій промисловості.
Як повідомляв Знай.uа, накопичення пенсій в Україні: як не залишитися в старості без хліба і грошей за комуналку.
Також Знай.uа писав, виплати за страховими полісами збільшать в сотні разів: українцям обіцяють мільйони.