Депутати Верховної Ради України відстрочили до 1 травня 2019 року терміни введення в дію закону "Про житлово-комунальні послуги". За прийняття по ньому законопроекту №8424 проголосувало 242 депутата. Наголошується, що для його затвердження було необхідно мінімум 226.

З допомогою прийняття законопроекту буде продовжено перехідний період між прийняттям нового законодавства у житлово-комунальній сфері до його повного вступу в силу.

Відзначається, що перехідний період повинен бути достатнім по тимчасовому проміжку для виконавчої влади, щоб затвердити нормативно-правові акти, які необхідні для реалізації Законів України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" та "Про житлово-комунальні послуги".

Новий документ також спрямований на те, щоб забезпечити стабільне функціонування суб'єктів господарювання, виконавців житлово-комунальних послуг і планується, що він допоможе у зниженні соціальної напруженості до моменту повного введення в дію Закону україни "Про житлово-комунальні послуги" та до укладення договорів про надання послуг за цим законом.

Популярні новини зараз

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Пільги та субсидії за новим законом можна буде отримати для відшкодування витрат по оплаті послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Вони будуть надаватися до дати вступу в силу договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" з 10 червня набуває чинності нововведення в "Закон про житлово-комунальні послуги". У ньому передбачена абонплата за водопостачання та опалення.

Вийде, що українці платитимуть за воду незалежно від того, користувалися нею чи ні. За опалення доведеться платити кожен місяць, а не лише в опалювальний сезон.

У роз'ясненнях до закону вказується, що мова йде про суму, яку споживач буде платити виконавця комунальної послуги на підставі договору про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку.