Відомий в Україні дитячий лікар Євген Комаровський відомий також як телеведучий програми "Школа доктора Комаровського". Крім того, медик ще й активний користувач соцмереж, де також дає корисні поради батькам стосовно дітей. Наприклад, на своїй сторінці в Instagram лікар часто відповідає на питання користувачів, які стосуються дітей. У новому випуску своєї рубрики доктор Комаровський відповів на питання про те, як впоратися з дітьми різного віку.
"Присутність в домі старшої дитини нерідко породжує цілий ряд специфічних проблем, що виникають і у дітей (ревнощі, образа, агресія, зайва цікавість, нездатність відрізнити молодшого брата від нової іграшки), і у батьків (почуття провини, дратівливість, гостріша нестача часу). Зрозуміло, що 2-річний старший брат або 10-річна сестра — це різні проблеми, але є й універсальні поради, які стануть в нагоді в будь-якому віці.
• Тепер вам повинно вистачати часу на двох (трьох і т. д.)! Мінімізуйте витрати часу на домашню працю, по можливості максимально використовувати досягнення цивілізації — підгузники, посудомийну машину, готову їжу і т. д.
• Не робіть організаційних помилок — спільний сон, годування по першому писку, багатогодинні заколисування — все це не для вас. Дефіцит часу, емоцій і уваги старшій дитині — основна причина більшості теоретично можливих проблем.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
• Говоріть зі старшим про молодшого. Розповідайте, пояснюйте, відповідайте на питання, заохочуйте зацікавленість. Читайте казки про братів і сестер.
• Не можна принести в будинок брязкальце і забути про машинку для старшого брата. І гостей/бабусь попередити: або приходьте з порожніми руками, або скільки дітей — стільки і подарунків.
• Не можна заспівати колискову молодшому і не почитати казку/поговорити по душам зі старшим. Можна влаштувати фотосесію молодшому і не зробити портрет старшої сестри з подальшою публікацією в Інстаграмі і захопленим коментарем про найкращу/найкрасивішу дівчинку.
• Заохочуйте будь-які спроби старшого допомогти вам у догляді за молодшим. Провокуйте ситуації, коли вам допомога потрібна. Дуже хваліть. Дуже! Ставте в приклад.
• Не створюйте ситуації, коли старша дитина змушена брати на себе відповідальність і приймати якісь батьківські рішення. Більшість фахівців не рекомендують навіть на короткий час залишати дітей самих, якщо старшій дитині ще не виповнилося 12 років. У будь-якому випадку, навіть якщо дитина 15 років залишається доглядати за молодшою сестрою, це повинна бути її ініціатива, а не категорична вимога батьків", - написав Комаровський.
Нагадаємо, Комаровський пояснив українцям, як діти повинні носити шарфики.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Комаровський розповів, чому проголосує за Зеленського.
Також портал "Знай.uа" писав, що Комаровський навчив матусь міряти температуру.