Турботливі батьки з перших років життя привчають дитину вести здоровий спосіб життя та дбати про зуби. З трьох років дітей потрібно привчати самостійно чистити зуби. Відомий лікар-педіатр Євген Комаровський дав кілька порад, як правильно це зробити та на що варто звернути увагу в першу чергу.

Як пише фахівець у своєму Telegram-каналі, допомагати та контролювати цей процес варто щонайменше до 8-ми років. Оскільки від цього дуже залежить здоров'я не стільки молочних, стільки нових постійних зубів.

"Діти старші 3 років наполегливо прагнуть бути незалежними, але незалежність приходить з практикою (під вашим керівництвом). У цьому віці малюки ще не мають волею, навичками і здатністю концентруватися на процесі, щоб якісно почистити зуби самостійно", - написав лікар.

Тому Комаровський наполягає, щоб батьки завжди брали участь у цьому процесі, підказували та перевіряли якість проведення гігієнічних процедур, а також пояснювали дітям, чому це так важливо.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин

Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів

Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати

Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає

Показати ще

"Слідкуйте, щоб щітка видаляла весь наліт, оскільки саме в ньому розмножуються бактерії, які призводять до карієсу. Іноді вам навіть доведеться взяти справу в свої руки буквально - доочищати дитині зуби. Спочатку чистите зуби дітям власноруч, а потім давайте їм можливість закінчити процедуру самостійно ", - порекомендував Комаровський.

Він зазначив, що зараз стоматологічна проблема №1 серед дошкільнят - це руйнування зубів через запущеного карієсу.

Дивіться, як правильно читстити зуби

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", лікар Комаровський розповів про особливості використання небулайзерів та вказав на головні помилки батьків.

Також Євген Комаровський закликав припинити приймати популярні останні 70 років, які є практично в кожному - антибіотик "Левоміцетин". Як пояснив, спеціаліст, цей препарат викликає мас побічний ефектів, крім того, раніше чутливі бактерії вже давно перестали на нього реагувати.