Щорічно в цей день відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту (International Holocaust Remembrance Day). Ця дата є першим всесвітнім днем пам'яті жертв Голокосту, згідно резолюції 60/7 Генеральної Асамблеї ООН 1 листопада 2005 року.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Генеральна Асамблея ООН розпочала спеціальне засідання, приурочене до 60-ї річниці визволення радянськими військами в'язнів нацистського концтабору Освенцім 27 січня 1945 року, з хвилини мовчання. За час існування Освенціма в ньому загинули, за деякими оцінками, від 1,5 до 4 мільйонів осіб.

Засідання відкрив 7-й Генеральний секретар ООН Кофі Аннан, який закликав «нинішнє і майбутні покоління» не дати повторитися жахам фашизму.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Популярні новини зараз

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Він підкреслив, що «ми не повинні проходити повз випадків відродження антисемітизму і повинні бути готові діяти проти його нових форм. Це зобов'язання ми несемо не тільки перед єврейським народом, але й перед усіма іншими, кому загрожує або може загрожувати така ж доля. Ми не повинні закривати очі на ідеології ненависті і дискримінації, де б вони не з'являлися».

Варто відзначити, що проведення такого засідання стало можливим після тривалих дипломатичних зусиль Ізраїлю, США, Європейського союзу та інших країн, у результаті чого 156 країн підтримали проведення такого заходу.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити і проводити освітні програми, щоб уроки Голокосту назавжди збереглися в пам'яті наступних поколінь і сприяли запобіганню актів геноциду в майбутньому.

У багатьох країнах світу є меморіали і музеї, присвячені пам'яті жертв геноциду, і сьогодні в цей день тут проходять траурні церемонії і різні пам'ятні заходи та акції. В Освенцімі в цей день також проходять пам'ятні заходи. В даний час він відкритий абсолютно для всіх.