Українців сколихнула новина про те, що Сенат США визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Прийнята резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, вчинені радянським урядом проти українського народу, повідомляє Сегодня.

меморіал Голодомору

У повідомленні також додали:

"Сенат США одноголосним рішенням прийняв двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу".

Популярні новини зараз

Більше зняти та обміняти не вийде: які обмеження встановили банки

Українцям пенсійного віку нададуть тимчасову допомогу: які документи потрібно подати

Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома

Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче

Показати ще

Крім того, деякі пункти документа вказують на прийняття Сенатом висновків Урядової комісії США щодо голоду в Україні (від 22 квітня 1988) і про те, що "Сталін і його оточення вчинили в 1932-1933 роках геноцид проти українців".

Представники посольства додали:

"Проект подібної резолюції був також затверджений комітетом у закордонних справах Палати представників Конгресу США і зараз чекає на розгляд під час пленарного засідання".

До слова, під час своїх досліджень директор Українського дослідного інституту в Гарварді Сергій Плохій і його команда займалися оцифруванням історичних карт України. Початковою метою було зробити навчання студентів інтерактивним і цікавішим. Але попутно вчені досягли ще однієї мети.

Так з'ясувалося, від Голодомору 1932-1933 років найбільше постраждали не південні регіони, як вважають історики, а центр України. До того ж він був штучним.

дослідження

Вчені провели унікальне розслідування в рамках проекту "КАРТА. Цифровий Атлас України", пише "Голос Америки".

"Ми не повірили своїм очам, коли зрозуміли, що найбільш суворий голод, найбільша кількість загиблих під час голоду була на території сучасної Київської, Полтавської, Черкаської областей. Перед тим існувало уявлення, що більшість постраждалих на півдні України. Тому південь був традиційний регіон, де через посуху голод повторювалися. Голод 1932-1933 року не накладається на ту ж карту, на яку накладаються інші голода. Він був штучним ",

- говорить директор Українського дослідного інституту в Гарварді, професор Се ргей Плохій.

Учасниця проекту демограф Наталія Левченко розповіла, що під час роботи дослідники зрозуміли, що коріння голоду слід шукати в 1931 році.

Вона уточнила, що за часів Голодомору етнічна група українців зазнала втрат "мінімум удвічі більше, ніж всі інші".

"Ми провели таке дослідження для 391 районів, які існували в межах тодішнього поділу України. Попередні результати показують, що була складна динаміка між хлібозаготівлями і колективізацією на обласному та районному рівнях. І починати треба не з 1932-1933 року, а з 1930-1931 року. в 1931 році були зв'язані підвищені хлібозаготівлі на ті області, які не грали ключову роль в зборі зерна "

- сказала вона.

За словами вчених, найбільші людські втрати внаслідок Голодомору отримали саме українці.

"Етнічна група Українців має показники втрат мінімум удвічі вище, ніж всі інші. Спочатку йдуть українці, потім поляки, потім росіяни, німці та євреї. Але українці йдуть набагато вище попереду всіх",

- говорить Левченко.

Російська пропаганда продовжує стверджувати, що Голодомор 1932-1933 років не був спрямований на знищення української мови як етносу.

Україна розцінює Голодомор 1932-1933 рр. як геноцид українського населення, який був здійснений урядом СРСР. Радянський уряд штучно створив умови масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. Це визнав майже весь світ.

Нагадаємо, київська міліція дійшла висновку, що співробітники спеціального підрозділу "Беркут" не причетні до вбивств активістів Євромайдану Сергія Нігояна та Михайла Жизневського.

Як повідомляв Znaj.ua, в Миколаївській області знайшлася школа, музей якої більше нагадує комуністичний рай: поки вся країна хоче позбутися "червоного" минулого, тут його старанно бережуть.

Також Znaj.ua писав про те, що штат Огайо визнав Голодомор 1932-33 року геноцидом українського народу.