Глава правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв пояснив, чому киянам в грудні прийшли платіжки за газ з сумами вдвічі більше в порівнянні з листопадом 2018 року.
Про це повідомляють ЗМІ.
Зокрема, керівник газового монополіста у всьому звинуватив облгази, яким Нафтогаз продає всю продукцію та не несе подальшої відповідальності за формування цін.
"Якщо говорити про платіжках за газ, то там сталася звична ситуація з "грою в піддавки" між облгазами та Міністерством енергетики. Рішенням суду було скасовано зменшення норм і автоматично в силу вступили старі норми", - зазначив Коболєв.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"З точки зору нашого законодавства діють ті норми, які останніми були прийняті до тих, які зніс (скасував, - ред.) Суд. На жаль, жодна компанія, яка діє в українському полі, не має права застосовувати інші норми, інакше будуть наслідки з точки зору контролюючих органів. тому це судове рішення і ця незрозуміла нездатність центрального органу виконавчої влади встановити остаточну правду в тому, яка повинна бути норма, і довести її в суді, вона і стала причиною цих нарахувань", - розповів глав а Нафтогазу.
Разом з тим варто відзначити, що український уряд вимагає від "Нафтогазу" перегляду діючих контрактів. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що нові угоди повинні передбачати обмеження заробітної плати топ-менеджменту.
Відомо, що поточний контракт завершується 22 березня 2019 року. І до цієї дати наглядова рада має подати свої пропозиції.
"Повинна бути ринкова зарплата, але не захмарна. А винагороди, які будуть в цьому контракті, повністю залежатимуть від успіхів роботи компанії. Якщо виконаний план по збільшенню видобутку українського газу - тоді зарплата може бути трохи вище і бонуси трохи вище. Якщо виконано завдання, що з 1 січня 2020 року Україну повністю інтегровано, - а це повинно бути виконано, - до європейської газотранспортної системи і залишається надійним транзитером - це може бути ще один показник ефективності роботи компанії", - сказав прем'єр-міністр України.
Нагадаємо, лобісти відновлюють "Північний потік-2".
Як повідомляв "Знай.ua", нова "прогресивна" ідея влади змусить малий бізнес піти у забуття.
Також "Знай.ua" писав, що "Нафтогаз" готовий пробачити мільярдний позов "Газпрому".
Ця схема називається "газовий зашморг" - Коболєв про обіцянку Тимошенко знизити ціну на газ