Українці, які уклали договір з сімейним лікарем або терапевтом, зможуть безкоштовно зробити понад 50 послуг, до яких входять аналізи та досить дороговартісні.
Про це повідомляє "businessua.com".
Коли це почне діяти
З 1 липня 2019 року запрацює програма "Безкоштовна діагностика", яка запустить новий принцип фінансування на рівні спеціалізованої амбулаторної допомоги.
Пацієнт може отримати ряд медичних послуг і абсолютно безкоштовно, але за умови, якщо візьме направлення у сімейного лікаря, терапевта та педіатра пацієнт зможете отримати пакет діагностичних та лікувальних послуг. Полачуватиме ці послугиНаціональна служба здоров’я за принципом "гроші за пацієнтом".
Пацієнтам, які не обрали сімейного лікаря та не підписали з ним відповідну декларацію, доведеться за все платити з власної кишені. Лікарі схвалюють прийняття запропонованого документа, але вважають, що перелік безкоштовних послуг повинен бути ширшим.
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Що потрібно зробити
Щоб зробити аналізи чи іншу діагностику, пацієнту потрібно записатися на прийом до свого сімейного лікаря, який дасть відповідні рекомендації та направлення на процедуру.
За держрахунок можна буде зробити 54 види досліджень: від аналізу крові (29 грн) до п’яти видів рентгенів (80-130 грн), шести видів УЗД різних органів (84-106 грн), а також складніших і дорожчих досліджень, наприклад, це гістероскопія (гінекологічне дослідження) вартістю 1975 грн.
Нагадаємо, в рамках медичної реформи в Україні запустять ще одне нововведення. Українцям анонсували телемедицину. уже найближчим часом в п'яти областях України в сільських амбулаторіях в тестовому режимі буде запущена нова послуга.
Як повідомляв раніше Знай.ua, Міністерство охорони здоров'я опублікувало реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню Урядовою програмою "Доступні ліки".
Також Знай.ua писав, що у 2019 медична реформа в діяльності екстреної допомоги продовжиться.