Щорічно 20 січня відзначається Іванів день (за старим стилем – 7 січня). У церковному православному календарі ця дата присвячена Собору Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Про заборони і прикмети світлого свята читайте далі у матеріалі.

Іванів день 20 січня: головні заборони свята

Ще це свято іноді іменують Бражником, оскільки в цей день було прийнято «запивати» все зло на землі. Перш ніж сісти за стіл, належало випити хрещенської води, щоб не хворіти цілий рік.

Закінчення свят означало повернення до звичного життя. На посиденьки потрібно було приходити з роботою: «Після Івана Предтечі хто не робить, того б'ють у плечі». Проте в деяких місцях день все ще був святковим, ніякі роботи не виконувалися.

Крім того, з цього дня переставали діяти деякі заборони: знову можна було прясти, ткати, шити вовняними нитками, а також різати худобу. На Івана наші предки здійснювали обрядове годування худоби. Домашніх тварин пригощали хлібом з сіллю або млинцями, «щоб добре водилися».

Популярні новини зараз

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

Залишати худобу голодною в цей день не можна, інакше справи в господарстві будуть погані

В цей період масово святкували весілля. Прийнято було «запивати» дівоче щастя. Якщо в цей день «обмити» горе шлюбу без кохання, то в сімейному житті на майбутню дружину чекає мало сліз.

Також наші пращури передбачали на Івана погоду: ясна і холодна погода 20 січня віщувала посушливе літо, а похмура і сніжна — рясний урожай. Багаті хліба обіцяли і ранкові тумани в цей день.

Сидіти в цей день без діла не рекомендується

В цей день варять пиво, але вживати його слід у невеликих кількостях. Згідно з повір'ям, трохи випите спиртне оберігає від смутку і сліз. Якщо перевищити норму, то в дім прийде нещастя.

Ще на Івана в деяких місцевостях досі забороняється працювати. Вся справа в тому, що ввечері за традицією молодь влаштовує останні вечорниці.

Варто відзначити, що в Іванів день категорично заборонено вмиватися, так як змивається захист, і людина може бути схильною до обману.