У понеділок, 14 січня, в Україні святкують одночасно Старий Новий рік, Обрізання Господнє та свято Василя. У цей же період йдуть святки – час ворожінь, коли дівчата намагаються дізнатися, яким же буде їх суджений.
14 січня є важливою датою для церковного календаря і багато речей в цей день під забороною. Це подія християни святкують з 4 століття. У Євангелії від Луки сказано, що день Обрізання Господнього відбувся на восьмий день після народження Ісуса Христа. І тепер святкування цієї події здійснюється на восьмий день після свята Різдва Христового - тобто 14 січня за новим стилем.
Головні заборони 14 січня
Старий Новий рік не можна давати в борг.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Також не варто виносити сміття.
Поганою прикметою вважається перераховувати дрібні гроші або вирішувати важливі фінансові питання.
У цей день не слід вимовляти слово "тринадцять".
На Щедрий вечір та Василя не можна відмовляти людині прощення, якщо він його попросив. Вважається, що якщо відмовити, весь рік будуть переслідувати невдачі.
Поганою прикметою вважалося готувати на старий Новий рік і Щедрий вечір рибу і птицю – наші пращури передбачали, що так щастя може поплисти або вилетіти з дому.
Нагадаємо, Обрізання Господнє 14 січня: головні традиції святкування. Обрізання Господнє сталася на восьмий день після народження Ісуса Христа.
Як повідомляв Знай. ua, Васильєв день 14 січня: історія та традиції християн. У народі вірили, що Василь Святки ділить навпіл.
Знай. ua писав, що Старий Новий рік 2019: значення і традиції православного свята. В ніч з 13 на 14 січня люди можуть знову відзначити улюблене свято.