У понеділок, 14 січня в Україні буде потрійний праздник. Християни східного обряду святкують Василя Великого, Обрізання Господнє і перший день нового року за старим стилем.
14 січня вшановують пам'ять Василя Великого - архієпископа Кесарії Кападокийской, вселенського вчителя Церкви (IV століття нашої ери). В церкві його характеризують як аскета, вченого і богослова, також він був автором кодексу чернечого життя. Саме йому належить вислів: "Скільки віднімеш від тіла, стільки додаси сили душі".


Свято Старого Нового року з'явилося в Україні у 1918 році після переходу Царської Росії з юліанського календаря на григоріанський календар, за яким на той час вся Європа жила вже кілька століть. Тому всі свята були перенесені на 13 днів.
Від ТЦК не сховаються: кого почнуть мобілізувати з 1 червня
ТЦК будуть безсилі: хто не отримає повістку – перелік
ТЦК активізуються з початком літа: хто першим потрапить під приціл мобілізації
Всім ухилянтам приготуватись: в Україні запускають мобільні блокпости
Так, за юліанським календарем Новий рік 14 січня, і, коли в 1918 році на території сучасної України взяли григоріанське літочислення, Новий рік перемістився на 1 січня. Також до переходу на григоріанське літочислення в день Старого Нового року відзначали Васильєв день або Щедрий вечір. Звідси і пішли традиції святкування Старого Нового року.
Нагадаємо, як правильно прибирати новорічну ялинку: головні традиції і народні прикмети. Народні традиції та повір'я розповідають про що.
Як повідомляв Знай. ua, Великдень 2019 перетвориться на справжні канікули: свята затягнуться. Кабінет Міністрів рекомендує всім роботодавцям дати працівникам п'ять вихідних.
Знай. ua писав, що Старий Новий рік 2019: 4 європейських напрямку. Старий Новий рік відзначають в ніч з 13 на 14 січня. Цей незвичайний і унікальний свято виникло у зв'язку з переходом на новий стиль календаря.