У разі порушення правил заокруглення на бізнес може бути накладено штраф - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Про це пише видання "Хвиля".
Штрафи передбачені Указом Президента №436 / 95, який був прийнятий ще в 1995 році "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки".
Бізнес спільнота вимагає скасувати цей указ і розробити сучасні правила регулювання готівкового обігу. Відповідний проект закону про скасування вже майже рік "блукає" державними кабінетами.
"Виходить парадокс. Норми із заокруглення вступили в дію з 1 липня 2018 року. Однак правила застосування досі не конкретизовані. Наприклад, як вести бухгалтерський і податковий облік сум заокруглення? Як уникнути штрафів за порушення оприбуткування готівки в касі? Також незрозуміло, як суми заокруглення вносити в податкові накладні з ПДВ. Ні в постанові НБУ, ні в Указі Президента про це не йде », - пояснює координатор Податкового комітету Європейської Бізнес Асоціації Наталія Артемчук.
"Словом, правила не встановлені, а штрафні санкції вже існують. Тому в разі невідповідності готівки в касі, інспектор ДФС застосовує штрафні санкції", - додає вона.
Варто зазначити, що Міністерство фінансів намагалося розробити узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування постанови НБУ №25 "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів" щодо правил округлення. Але єдиної думки в Експертній Раді Міністерства фінансів не знайшлося.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
У той же час, заокруглення зачіпає дуже чутливі питання комунальних тарифів і розрахунків за підакцизні товари (спиртне і сигарети).Європейська Бізнес Асоціація звернулася до НБУ, Мінфіну України та Державної фіскальної служби з проханням підготувати та оприлюднити відповідні роз'яснення про правила округлення і застосування штрафів у разі порушення цих правил.
Однак, як кажуть, віз і досі там.
Нагадаємо, з 1 липня 2018 року в україні вступили в дію нові правила із заокруглення сум розрахунків готівкою.
Як повідомляв портал "Знай.ua", з 1 липня в Україні припиняється випуск монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, тепер будуть карбувати лише монети номіналами 10 і 50 копійок.
Також "Знай.ua" писав, Національний банк України вводить в обіг нові обігові монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні.