Не секрет, що іноземні мови - ключик до багатьох престижних професій. Якщо вивчити бодай одну з них, можна досягти успіху в багатьох, причому різних, галузях, пише "Хвиля".

Знаючи, наприклад, англійську мову, можна заробляти набагато більше, ніж твої колеги, стверджує Тетяна Пашкіна, HR-expert сайту з працевлаштування rabota.ua. І гроші - не єдиний бонус, який дає знання іноземної мови.

За даними Work.ua, лише для перекладачів щодня є не менше 600 пропозицій. Про дипломи роботодавці не питають, а ось реальний рівень знань треба довести. Лідирує англійська, але чимало вакансій і для знавців німецького, іспанського, французького та китайської. Великий також попит на викладачів.

Але вчителями та перекладачами справа не обмежується: є цілий ряд професій, де знання мов стане величезним бонусом.

Рейтинг найбільш затребуваних з них, за даними Work.ua.

1. Гід, екскурсовод

Чим більше знань, тим об'ємніше завдання. У гіда, яка володіє іноземною, багато переваг, і неважливо, возить він групи за кордон або приймає в Україні. Екскурсійні групи іноземців в Києві, Львові, Одесі явище все частіше, навіть з Індії організованих туристів нам шлють. А ось екскурсоводів, здатних їх захопити нашими красотами, наразі мало.

2. Менеджер по роботі з клієнтами

У цій професії за знання англійської теж доплачують - не менш 30% від середньої зарплати. Фахівця по роботі з клієнтами хороший рівень іноземного підніме на нову сходинку в кар'єрі або відкриє двері в хороший кол-центр, IT-компанію, що працюють на зовнішні ринки.

Популярні новини зараз

Правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Показати ще


3. Помічник керівника

Та ж картина: розмовні іноземні сприяють підвищенню рангу. Сьогодні асистувати директору - це не тільки вести паперову роботу і чай подавати. А ще і підстрахувати шефа мовними навичками на зустрічах, в діловому листуванні, на конференціях і виставках. І це цінується.

4. Копірайтер

Їх стало так багато, що виділитися і отримувати за роботу більше, ніж п'ять копійок за сторінку, стало складно. Вихід один - пробиратися на міжнародний рівень, шукати закордонних замовників, тиснути інтелектом. Тоді будете отримувати за свою тисячу знаків НЕ 5-10 центів, а 5-10 у. е.

5. Редактор-видавець

Прийнято вважати, що видавнича галузь плаче по грамотним редакторам українських і російських текстів. Як сказати: більшість популярних книг сьогодні - переклади з англійської і не тільки. А ще потрібно домовлятися з авторами та іноземними видавництвами-партнерами, контролювати якість перекладу і навіть враховувати культурні особливості іноземних авторів. Можливо, в видавництво потрапити не так просто, але інтернет-ресурсів, які потребують грамотних знавців мов, хоч греблю гати.

6. Маркетолог

Професійне зростання маркетолога - на його власних плечах. Для України професія занадто молода і досвідченої школи маркетології поки немає. Навіщо дивитися у вчорашній день, якщо можна орієнтуватися на майбутній через англомовні публікації? Це відкриє суперможливості для самореалізації та двері до пристойної зарплати в доларах.


7. Менеджери проектів

Під цим словосполученням може ховатися все що завгодно. Але нас цікавлять ті проекти, які передбачають спілкування з іноземними клієнтами. Як правило, це буває при роботі в міжнародних компаніях, що реалізують проекти в нашій країні, або в українській фірмі, що виходить на зовнішній ринок за допомогою команди project managers.

8. Бортпровідник

Якщо є знання мов, здоров'я і зовнішні дані, інше - справа техніки. Стюардеси виходять у відставку часто, і хороші кадри на вагу золота. Періодично авіакомпанії оголошують набір, відбирають новеньких і вчать професії з нуля. Мовні навички часто обов'язкова умова працевлаштування.


Чотири причини підучитися

Окрім вищої зарплати, іноземна мова дарує широкі професійні перспективи. Завдяки мові ви зможете:

1. Читати професійну літературу в першоджерелі. Близько 85% наукових, технологічних, академічних публікацій з'являються в доступі саме англійською.

2. Знайти бізнес-партнерів, замовників, клієнтів, інвесторів на міжнародних виставках. Все частіше на таких заходах у Києві зустрічаються виконавчі директори і навіть міністри.

3. Вести переговори з іноземними партнерами. Краще спілкуватися з ними самому: так ви зможете контролювати, чи точно передали вашу думку, а від цього залежить результат.

4. Їздити в закордонні відрядження. Якщо кандидатів на поїздку багато - виграє той, хто з англійською "на ти". Володіючи мовами, можна і самому шукати тему для робочої поїздки.