В рамках нових домовленостей України з Міжнародним валютним фондом ціна на газ для населення значно зросте. Однак, якщо раніше мова йшла про разове підвищення тарифів, то зараз те ж саме пропонується зробити в кілька етапів.
В України на це є рік. Про це пише видання "Хвиля".
З 1 листопада ціна на газ для населення зросте на 23,5%, що передбачає підвищення тарифів і на теплопостачання. Утім, це не кінцеве підвищення. Програма співпраці з МВФ передбачає доведення ціни на газ до ринкової, а це значить, що вирости ціна, за домовленостями, повинна ще на 40%.
Ринкова ціна розраховується на базі імпортного паритету - середньої ціни на імпортний газ за певний період. Ця складова в структурі ціни на газ для споживачів є найбільшою. Вона включає прогнозну ціну на німецькій газовій торговому майданчику (хаб NCG), а також вартість транспортування газу від NCG до західного кордону України через Німеччину, Чехію і Словаччину.
Позатим в МВФ впевнені, що не виконати такі "пільгові умови" підвищення ціни на газ Україна не зможе.
Кредитор очікує чергового підвищення навесні 2019 року - на 15%, а наступне заплановано на осінь 2019.
Яким саме буде крок підвищення, буде залежати також від ситуації на світових сировинних ринках.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Нагадаємо, що на засіданні уряду прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що ціна на газ для населення не буде підвищуватися до кінця поточного опалювального сезону.
"Хочу чітко повідомити, що ні в цьому році, ні в цьому опалювальному сезоні більше ціна на газ підвищуватися не буде. Точка", - сказав він.
Нагадаємо, українська влада і Міжнародний валютний фонд досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), затверджену в березні 2015 року, що закінчується в березні 2019 року.
Як повідомляв портал "Знай.ua", кредити МВФ ніколи не врятують економіку України, експерти пояснили, чому.
Також "Знай.ua" писав, Міжнародний валютний фонд оприлюднив економічний прогноз для України на найближчі 5 років.