Покрова Пресвятої Богородиці
В цей день православні відзначають велике свято — день Покрови Пресвятої Богородиці. В його основі лежить переказ про появу Божої Матері в константинопольському храмі, де зберігалися її риза та частина пояса, в 10 столітті.
До Покрови селяни намагалися завершити всі сільськогосподарські справи. Починався «зазим». Худобу вже не виганяли на пасовиська, а тримали у хлівах і переводили на зимовий корм. Покрив вважався і днем розплати — за роботу і за товари.
Також віруючі звертаються у молитві до Пресвятої Богородиці з проханням про здоров'я, захист, допомогу, сприяння в сімейному житті і любові. Вважається, що протягом року до наступної Покрови Богородиця буде допомагати і оберігати тих, хто молився.
День захисника України
День захисника України – нове свято, встановлене указом президента України Петра Порошенка № 806/2014 від 14 жовтня 2014 року і є офіційно святковим і вихідним днем.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Згідно з указом, свято було встановлено «з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і в підтримку ініціативи громадськості».
З нагоди свята проводиться низка святкових та урочистих заходів, в основному – у Києві і Львові. Також, з 2015 року щорічно в цей святковий день пропонується всім органам місцевого самоврядування, підприємствам, організаціям і об'єднанням громадян встановлювати державний прапор.
День українського козацтва
День українського козацтва приурочений до дня Покрови Пресвятої Богородиці, оскільки Матір Божа вважається захисницею і покровителькою козаків, і встановлено Указом Президента № 966/99 від 7 серпня 1999 року. У нашій країні в цей день згадують історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес створення і розвитку незалежної України.
День художника України
Щорічно у другу неділю жовтня в Україні відзначається День художника. В цьому році дата припадає на 14 жовтня. Відомо, що професійне свято було засновано указом президента України № 1132/98 від 9 жовтня 1998 року.
З ініціативою заснування нового свята виступили діячі Спілки художників України. В указі зазначено, що цей День встановлено «ураховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості».