Минулого року в Україні запустили Пенсійну реформу, яка значно змінила головні принципи законодавства у цій сфері.
Про це пише Рoliteka.
Згідно з новим пенсійним законодавством, термін, коли можна буде вийти на пенсію, залежить тільки від розміру страхового стажу. І, разом з тим, він включає в себе не тільки трудову діяльність.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
На початку 2018 року вступили в силу нові норми пенсійного законодавства, згідно з якими термін виходу на пенсію залежить безпосередньо від накопиченого за період трудової діяльності страхового стажу. Тобто виходить так, що значення має не те, скільки часу людина фактично працювала, а протягом якого періоду вона сплачувала страхові внески в пенсійний фонд.
Чи входить навчання у виші до пенсійного стажу?
Експерти пояснюють, що у пенсійний стаж будуть додані роки навчання в вищих та середніх спеціальних навчальних закладах, училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі тим, хто навчався до 2004 року.
Чи входить до страхового стажу декретна відпустка?
Жінки, які були у відпустці по догляду за дитиною до 2004 року, отримають додаткові роки до свого страхового стажу – незалежно від наявності чи відсутності офіційного працевлаштування на той момент.
Ще одне важливе нововведення: з 2013 року з допомоги по пологам почали робити відрахування до пенсійного фонду. Тому жінкам, які народили дитину після 2013 року, до страхового стажу увійдуть також 2 місяці до і 2 місяці після пологів.
Служба в армії і пенсійний стаж
З 2007 року військові частини, в яких проходять строкову службу українці, сплачують внески в пенсійний фонд за своїх солдат. Тому ті, хто служив в період з 2007 по 2017 рік, зможуть внести роки служби до свого пенсійного стажу.
Крім того, до пенсійного стажу будуть зараховувати догляд за дитиною-інвалідом, участь в бойових діях, догляд за інвалідом I групи і тому подібне.
Як повідомляв раніше Знай.ua, Кабінет міністрів України налагодив механізм нарахування трудового стажу фізичним особам-підприємцям для призначення пенсій, якщо немає трудової книжки або в ній не стоїть ні одного запису.
Також Знай.ua писав про те, що українці з хвилюванням спостерігають за постійними змінами, які відбуваються в сфері соціальної політики.