На жаль, в Україні кількість серцево-судинних захворювань зростає із кожним днем, а лікування таких захворювань є вкрай дорогим.

Однак, нещодавно з’явилась інформація про те, що вітчизняні кардіохірурги стали другими в Європі, хто оперує гіпертрофічну кардіоміопатію. Про це в своєму сюжеті розповів ТСН.

операція

Науковий термін для поширеного серед населення захворювання - гіпертрофічна кардіоміопатія. Відомо, що ця хвороба є причиною номер один раптової смерті у світі. Проте тепер цю ваду навчилися оперувати українські кардіохірурги, після консультації в італійських колег.

Відомо, що аж 70 тисяч українців мають цю ваду, а ось прооперованих лише 150. Найменшій пацієнтці українського хірурга, який навчився робити цю операцію було 3 роки, а найстаршому - 90.

Популярні новини зараз

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Показати ще

Механізм операції такий, що під час хірургічного втручання десь близько години серце не працює взагалі, його функцію виконує апарат штучного кровообігу. Кардіохірурги у буквальному розумінні зупиняють серце.

Як повідомляє джерело, поки що такі операції в Україні роблять під наглядом лише одного кардіохірурга, Костянтина Руденка. Він разом з командою вчився в Італії у професора Ферацці. Тепер Україна - друга країна в Європі, де таким чином допомагають пацієнтам з кардіоміопатією.

Після операції, одного з перших пацієнтів минув тиждень. Анатолій говорить, що раніше не міг пройти і сто метрів, а тепер цікавиться у лікарів, коли можна підкорювати гірські вершини.

До проведення хірургічного втручання життя пацієнта було вкрай важким та постійно перебувало у зоні ризику. Після надскладної операції, що тривала понад 6 годин з зупинкою серця на годину, такі пацієнти повертаються до активного життя і можуть спокійно займатися спортом.

Сподіваємось, наша медицина буде стрімко розвиватись і надалі.

Нагадаємо, комбіновані протизаплідні засоби зменшують імовірність розвитку раку яєчників серед молодих жінок.

Як повідомляв Znaj.ua, маніпуляція ядерними порами ракових клітинах дозволяє зменшити розростання пухлинних тканин.

Також Znaj.ua писав про те, що еволюція пристосувала людей до споживання м’яса та бігу на довгі дистанції, проте більшість все нмагається продовжити своє життя загальноприйнятими міфами.