Україна на п'ятому році війни спокійно закуповує російську гречку, поповнюючи бюджет агресора, який нічого не шкодує, щоб загарбувати все нові і нові наші території і знищувати українців.

Звичайно, на ділі все виглядає не так прямолінійно. Насправді дешева російська гречка переробляється в Казахстані і вже звідти надходить на український ринок. Та забороняти імпорт цієї гречки українська влада не збирається. Аргументи просто шокують.

Про коловорот російської гречки в природі розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк в інтерв'ю Укрінформу.

"У Росії відбуваються процеси екстенсивного землеробства. Вони в Алтайському краї вводять в оборот нові площі, і, відповідно, першою культурою, яка там висівається, є гречка. І, звичайно, вона там дешева з точки зору ціни. А на півночі Казахстану, на кордоні з РФ, збудовано великий завод, який цю дешеву алтайську гречку вивозить із Росії і там уже виготовляє з неї крупу", - розповів Мартинюк.

За його словами, в Мінагро вивчили цю ситуацію і вирішили, що вводити ембарго на цей продукт недоцільно через можливе зростання ціни на українському ринку.

При цьому перший заступник міністра розповів, що в Україні дефіциту гречки немає.

Так, сьогодні в Україні з одного боку відбувається нарощування посівних площ гречки, та лише в сегменті органічного виробництва.

Популярні новини зараз

Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей

Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло

Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Показати ще

А от щодо валового збору, то тут йде скорочення посівних площ, яке нібито зумовлене високим минулорічним врожаєм. За словами Мартинюка, залишки від цього врожаю досі є на полицях українських магазинів.

"До того ж агрономи використовують гречку для сівозміни, і нижче певного рівня виробництво гречки в Україні ніколи не опуститься. Тож дефіциту гречки в Україні немає", - підсумував Мартинюк.

Насправді ж посіви гречки в Україні у 2019 році можуть скоротитись через інтервенцію неякісної гречаної крупи з Росії.

Нагадаємо, український ринок заполонила неякісна російська гречка.

Як повідомляв "Знай.ua" в Україні початок осені 2018 відзначилося подорожчанням 77% продуктів харчування.

Також "Знай.ua" писав про те, як змінювалися ціни на соціальні продукти протягом року