Нещодавно в ефірі одного із українських телеканалів музиканти відомого метал-гурту KARNA висловили власне бачення щодо можливої легалізації легких наркотиків в Україні.

На запитання телеведучої про те, чи вважають вони правильним вивід "з тіні" канабісу, музиканти відповіли досить не двозначно.

"Особисто у нас з наркотиками глухо. Це не наше і воно нам не потрібно. Ми не фанати марихуани, але в принципі розуміємо, чому люди її вживають. В принципі, немає причин, чому хтось когось повинен у цьому обмежувати, адже в багатьох країнах є практика офіційного продажу канабісу.

У нашій країна марихуаною чи не найбільше зловживають самі ж правоохоронці. Витрусили кишені якогось пацана і забили косячок, а його – за грати. Тому легалізація – це, без сумніву, правильне рішення, в першу чергу для того, щоб поліція займалась реальними злочинцями, а не виловлювала пацанів по під’їздах", - розповіли музиканти.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Раніше "Знай.ua" писав про те, що Міністерство охорони здоров'я озвучило просто жахаючі цифри кількості наркозалежних. Понад 300 тисяч людей вживають ін'єкційні наркотики.

За оцінювальними даними, в Україні 346 тисяч осіб вживають ін'єкційні наркотики, а якщо ураховувати поширення нових форм наркотичних речовин, то кількість осіб, які мають залежність від наркотиків, набагато більша, - говорить начальник сектору замісної підтримувальної терапії державної установи "Центр громадського здоров'я МОЗ України" Ірина Іванчук.

До таких наркотиків відносять опіоїди та стимулятори.

"Переважно це молоді люди працездатного віку, і більшість з них вже має синдром залежності від цих речовин. Водночас ми розуміємо, що протягом останніх років в Україні відбувається зміна наркосцени, з'являються нові психоактивні речовини з різними шляхами вживання, тому кількість осіб, які вживають наркотичні речовини неін'єкційним шляхом, наразі невідома", - додала Іванчук.

За словами фахівця, такий спосіб життя призводить до стрімкого поширення серед населення таких важких та невиліковних хвороб як ВІЛ/СНІД, гепатити та інші інфекції, що передаються статевим шляхом.

За словами експерта, зв'язок у цьому випадку зумовлений використанням нестерильних інструментів при ін'єкціному вживанні, а також небезпечними сексуальними практиками, які поширені у наркозалежної молоді, зокрема вживання нароктиків під час сексу.