Днями в неподалік одного з торгових столичних центрів в Оболонському районі столиці на збуті 100 грамів амфетаміну затримали 30-річного рядового патрульної поліції. Наразі прокуратурою Києва затриманому оголошено підозру за ч.3 ст.307 КК України. Санкція інкримінованої зловмисникові статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк 9 до 12 років з конфіскацією майна. Знай.ua вирішили дізнатися, скільки порушників Закону серед працівників київської поліції було викрито впродовж останніх кількох років.

"Розбещення неповнолітних" та "Незаконне поводження зі зброєю"

Впродовж 2017-го року за фактами неправомірних дій працівників поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві було відкрито 41 кримінальне провадження, у яких 17 поліцейським повідомлено про підозру.

"Протягом 2017 року двох колишніх поліцейських Головного управління Національної поліції у м. Києві було засуджено за статтями 156 (Розбещення неповнолітніх) та 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України, та призначено покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком від 2-х до 1-го років відповідно", – повідомила нам начальник відділу комунікації ГУ Нацполіції у місті Києві Оксана Блищик.

У той же час, в минулому році органами прокуратури було прийнято рішення про закриття 5 кримінальних проваджень за реабілітуючими обставинами.

Популярні новини зараз

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

"Цього року з органів прокуратури, СБУ та управлінь поліції НПУ надійшло 18 повідомлень про відкриття кримінальних проваджень, у яких повідомлено про підозру 5 поліцейським", – зазначила керівник прес-служби ГУ Нацполіціі Києва.

На даний час, триває досудове розслідування нерозкритих минулорічних та цьогорічних судових справи, тож подробиці цих проваджень поки не розголошуються.

Та, напевно, серед них є і "вибухове" затримання поліцейського-хабарника, який цієї весни набуло чималого резонансу у суспільстві. У березні був затриманий 35-річний інспектор патрульної поліції Києва, який після складання адмінпротоколів на нетверезих водіїв пропонував правопорушникам за грошову винагороду закрити матеріали адміністративних справ або сприяти їхньому "лояльному" розгляду у суді. Розмір бажаного ним хабара складав від 500 гривень до 3,5 тис. грн.

"Копи-Шумахери": обгони, недотримання дистанції та маневрування

У 2017-му році було зафіксовано 74 факти порушення Правил дорожнього руху, допущеними працівниками Головного управління поліції. Зокрема, 18 з них скоєні на службовому автотранспорті, 55 – на приватному та 1– на автомобілі волонтерів.

Серед основних порушень на дорогах – недотримання дистанції під час керування транспортним засобом, порушення правил обгону і маневрування.

Проте, відповідне покарання понесли близько 60 % копів-порушників – решта ж навіть казну не поповнили, так і не сплативши штраф.

"Відносно 44 поліцейських адміністративні матеріали про скоєння ними адміністративних правопорушень для подальшого розгляду було скеровано до судів. Відносно 25 – винесено рішення про притягнення поліцейських до адміністративної відповідальності, – говорить начальник відділу комунікації ГУ Нацполіції у місті Києві Оксана Блищик. – За 19 – прийнято рішення про закриття за відсутністю в діях поліцейських складу адміністративного правопорушення або закінчення, на момент розгляду справи, строків накладення стягнення".

У нинішньому ж році поліцейські Головного управління Національної поліції у м. Києві допустили 36 порушень Правил дорожнього руху: 12 – на службовому автотранспорті, 24 – на приватних автівках.

"Відносно 22 поліцейських адміністративні матеріали про скоєння ними адміністративних правопорушень було скеровано на розгляд до суду. З них 4 винесено рішення про притягнення до адміністративної відповідальності, по 13 – на даний час рішення судами не прийнято", – каже Оксана Блищик.

Чверть з них покарання так і не дочекалися – за 5 поліцейськими прийнято рішення про закриття справ.

За тяжкий злочин та корупцію – звільнення з посади

Кількість копів-порушників, які в наслідок скоєних злочинів були звільнені з посади, нам дізнатися так і не вдалося – як нам повідомили в ГУ Нацполіції, ця інформація є конфіденційною. Проте, ми дізналися, за які порушення КК України поліцейські не тільки будуть притягнуті до кримінальної відповідальності за скоєний злочин, а й гарантовано назавжди покинуть ряди правоохоронців.

"Відповідно до п.п. 2-5 ч. 2 ст. 61 Закону України "Про Національну поліцію", поліцейським не може бути особа засуджена за умисне вчинення тяжкого та особливо тяжкого злочину, у тому числі судимість якої погашена чи знята у визначеному законом порядку, – зазначає керівник прес-служби ГУ Нацполіціі Києва. – Також особа, яка має непогашену або незняту судимість за вчинення злочину, крім реабілітованої, особа, щодо якої було припинено кримінальне провадження з нереабілітуючих підстав, та особа, до якої були застосовані заходи адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією".

За дрібну "провину" ж на поліцейських-порушників очікує попередження або догана.

Втім, у соцмережах можна знайти сотні народних "доган" – коментарі, у яких люди висловлюють власну позицію щодо тих чи інших дій або бездіяльності правоохоронців.

"Чи нема їм що робити, окрім того, як бабусь із зеленню розганяти або на мітингах тисячами простоювати? Та нехай старенька заробить собі хоч на хліб, бо з такою пенсією довго не протягнеш. Чому б не налагодити питання із незаконними забудовами чи то наркоманів не ганяти?", – пише киянка Світлана Борисюк.

Не менш обговорюваною є тема ромів.

"На важливі виклики, виходить, поліція у нас не виїжджає, а як скласти протокол на невинних – тут як тут. Хіба має так бути?", – пише киянин Дмитро Каноненко.