Ось і відбулася довгоочікувана прем'єра соціального проекту «Час будувати». Реклама дуже інтригувала, емоційні кадри, уривки підігрівали інтерес. Різні коментарі з приводу самої програми, її ведучої не залишали байдужим нікого. І нарешті на самому початку зими, 2 грудня, на телеканалі «Інтер» відкрилася завіса, і глядачі змогли побачити не шоу (їх на телебаченні дуже багато), а серію мелодраматичного фільму з дуже глибокою ідеєю і дуже якісною реалізацією.

«Час будувати» - це безпрецедентний для українського телевізійного простору формат, який показує, як потрібно і можна любити - людей, природу, країну. Як не втратити віру в себе і завтрашній день. Як навчитися долати життєві перешкоди - фізичні і психологічні - і вчити цьому інших. З цього приводу дуже точно сказала лідер команди «Час будувати» Оксана Марченко: «Це не шоу, а проект про кохання». І дійсно так і вийшло: кожна секунда більш ніж двогодинного ефіру була підсвічена добротою, любов'ю, турботою, благими намірами.

З самого початку відчувається ідейна глибина програми, створена в першу чергу в голові її натхненника - Оксани Марченко. Створити не напоказ, а всупереч. Щоб пройти крізь стереотипи сучасного світу, досить жорстокого, жорсткого, егоїстичного, не завжди здатного на подвиги. Руйнуючи міфи, відома телеведуча не побоялася очолити і повести за собою команду однодумців. Професіонали своєї справи (архітектор Андрій Богомолов, дизайнер інтер'єрів Світлана Сабрі, будівельники), відомі особистості (богатир Василь Вірастюк, співачка Віра Брежнєва, паралімпійська чемпіонка Алла Лисенко), сусіди героїв, волонтери, небайдужі до чужого життя, - всі вони під чуйним керівництвом Оксани Марченко були націлені на результат: створення, моделювання нового життя для людей, які цього потребують найбільше. Тому соціальна складова проекту, безумовно, домінує.

Популярні новини зараз

Гроші треба повернути: пенсіонерів змусять віддати частину виплат державі

Перерахунок тарифів на комуналку з 1 січня: які платіжки зміняться

Тільки для обраних: пенсії збільшяться на 50 %, але не для всіх

Боржникам почнуть скасовувати штрафи: яку альтернативу запропонують

Показати ще

Згуртована команда не бачила перешкод на своєму шляху. Оскільки будинок для сім'ї Горбонос був побудований з нуля, територія потребувала спеціальної підготовки, очищення від сміття, дерев. Всім цим займався Василь Вірастюк зі своїми «підлеглими». Оксана Марченко разом з Вірою Брежнєвою доклали жіночу, естетичну руку до штукатурки стін будинку і облагороджування кухонного міні-городу. Сусіди з відкритою душею поставилися до консервації овочів, фруктів і ягід, повспоминать старовинні рецепти, які мають кулінарну цінність.

Ключова ідея проекту проявляється також і в тому, що мова не йде тільки про поліпшення житлових умов однієї окремо взятої родини: допомога націлена і на людей, що живуть з героями пліч-о-пліч і, як то кажуть, душа в душу. У першому ефірі можна було побачити очищений і укріплений спільними зусиллями берег річки, відреставроване приміщення спортивного клубу, який переробили в тренажерний зал.

Люди раділи - за сім'ю, один за одного, і, що дуже показово, були поруч в щасливі для сім'ї Горбонос моменти. Особливо вражаючим був кульмінаційний епізод ефіру, коли вони всі разом кричали: «Автобус, від'їжджає!» І це була не лише кульмінаційна частина сюжету серії, а кульмінація іспиту для самого проекту. І з впевненістю можу сказати, що команда його здала на відмінно. Після того як автобус поїхав і для всіх відкрилася краса нового будинку, глядачі, співпереживаючи героям, продовжували спостерігати за їхніми емоціями і реакціями, шоком на обличчі і в душі, обіймами. І лише через кілька хвилин був показаний і сам будинок. Цей дуже красномовний факт вказує на те, що проект - не про дім, а про людей, не тільки про матеріальні блага, а про психологічне здоров'я, комфорт самих людей.

Видно, що це все реально робилося для людей, а не на камеру. Складалося враження, що її і не було зовсім - наскільки природними відчувалися емоції героїв, учасників програми. Сміялися, раділи, сумували, плакали, згадували, міркували, мріяли, дивувалися всі: і лідер команди «Час будувати» Оксана Марченко, яка була нестримно рада реалізації соціальної місії, що зібрала навколо чужої біди настільки багато і (це дуже важливо!) Настільки різних людей, і експерти, і будівельники, і сусіди, і друзі героїв передачі, і (можу з упевненістю сказати) глядачі біля екранів телевізорів.

Результат чіткої, злагодженої роботи команди, звичайно, вразив і перевершив всі очікування. І будинок, і сад, і водойма, і майстерня, і човновий гараж, і берег річки, і тренажерна зала. В очах Оксани Марченко прочитувався захват, коли вона після кожного об'єкта говорила фразу - девіз проекту: «Але це ще не все» - і дивилася в очі героїв, повні сліз і захоплення.

Безумовно, проект відбувся. З першої програми він не тільки довів своє право на існування, але і показав свої перспективи, пріоритети і цінності, такі необхідні і актуальні сьогодні. Дуже показовою є роль яскравого лідера команди «Час будувати» Оксани Марченко, без мудрості, сили волі, психологічної підтримки якої ідея проекту не могла б бути реалізована повністю, а її фраза «Ласкаво просимо додому», сказана героям в самому кінці, не змусила б серця глядачів битися сильніше.