Ви теж часто ловите себе на думці, що раніше було краще? А вірите в те, що наші предки їли чорну ікру екологічно чистими дерев'яними ложками і жили в гармонії з ближнім, природою і собою?

Якщо так, то доведеться вас розчарувати! Американський психолог Стівен Пінкер, професор Гарвардського університету, стверджує, що все було рівно навпаки. У 2004 році журнал Time включив його до списку 100 найвидатніших учених і мислителів світу.

Стівен Пінкер

Пінкер не порівнював "перекази старовини глибокої" з "жахами" життя в сучасному бездуховному світі, він просто вивчив статистику і наукові дані.

Популярні новини зараз

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

"Ми постійно читаємо, що світ захлеснула хвиля насильства та тероризму, що прірва між багатими і бідними зростає, а нові покоління дурніші від попередніх, але цифри свідчать про протилежне!", - стверджує він.

Професор розповів про те, що в 2017 році в світі налічувалося 12 повномасштабних військових конфліктів, 60 авторитарних режимів, 10 відсотків населення планети живе у крайній убогості, а країни ядерного клубу мали в арсеналах більше 10 000 одиниць ядерної зброї.

Якщо вам здається, що гірше вже нікуди, то ви дуже помиляєтеся, адже все пізнається в порівнянні.

"Якщо ми оглянемося на 30 років назад, то з'ясується, що в 1987 році на планеті були розв'язані 23 війни, в 85 країнах правили диктатори, а жебраки становили 37% населення Земної кулі. Так, і додайте сюди для повної картини 60 000 ядерних бомб. Навряд чи тоді світ був безпечнішим", - говорить експерт.

Пінкер зазначив, що у світі вже практично ліквідована неписьменність.

"В XVII столітті тільки 15 відсотків жителів Європи вміли читати і писати. Втім, не варто залазити в такі далекі історичні нетрі: ще в 1950 році 64% жителів планети були неписьменними!", - підкреслив він.

Також він розповів про тривалість життя, яка наближається до 80 років у розвинених країнах, тоді як 100 років тому не перевищувала й 40-ка.

Якщо говорити про злочинність, то тут люди взагалі домоглися феноменального прогресу. Всі розмови про гармонію і ідилію наших предків - міфи.

Лоуренс Кілі, професор археології з Університету штату Іллінойс, отримав неймовірні дані під час вивчення рівня жорстокості серед сучасних племен, які ведуть традиційний для мисливців-збирачів спосіб життя.

Дослідження показали, що 60 відсотків чоловіків серед індіанців хіваро (живуть в ізоляції від світу в джунглях Перу і Еквадору) гинуть під час військових конфліктів. А у папуасів з племені хулі (вони в рейтингу кровожерливості тільки на 7-му місці) рівень бойових втрат серед чоловіків перевищує 20 відсотків.

Якщо проаналізувати кісткові останки древніх людей в похованнях по всьому світу, показники будуть схожими. Не така вже й рідкісна справа, коли в могильниках 20-50 відсотків чоловічих кістяків мають сліди травм, завданих зброєю.

"Рівень насильства в доісторичні часи був значно вищим, - вважає Кілі. - Міжплемінні сутички були приблизно в 20 разів кровопролитнішими, ніж війни ХХ століття. Якби рівень смертності під час Другої світової війни був таким, як за часів мисливців-збирачів, то загинуло б не 100 мільйонів чоловік, а приблизно 2 мільярди!"

Пінкер каже, що статистика дозволяє людям дивитися в майбутнє з оптимізмом! Людство, незважаючи ні на що, рухається в правильному напрямку.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Ілон Маск назавжди змінив школу.