Колорадські жуки є одними із самих небезпечних шкідників сільського господарства по всьому світу. Потрапивши на територію Євразії під час двох світових воєн, комахи швидко поширилися по всіх континентах. За межами США такі жуки не мають природних ворогів, а до нових видів інсектицидів пристосовуються надзвичайно швидко. Американські генетики спробували розшифрувати ДНК цих комах, для з'ясування причин їх надживучості, повідомляє Соцпортал.

Вчені отримали відповідь на перше питання – виявилося, що ДНК картопляних шкідників містить у собі кілька десятків генів, що відповідають за виробництво дуже широкого набору ферментів, здатних перетравлювати вкрай різноманітні білки і цукри. Це, як вважають генетики, дозволяє колорадському жуку бути практично "всеїдною" комахою, незважаючи на його вузьку спеціалізацію на картоплі та інших пасльонових рослинах. З іншого боку, професор Шовилль і його колеги не змогли знайти генів, що відповідають за невразливість колорадських жуків – ті ділянки ДНК, які відповідають за протидію інсектицидам, у них мають ту ж структуру і розміри, що і в інших комах.

Як сподіваються вчені, подальше вивчення геному допоможе їм зрозуміти, як саме працює ця "суперздібність" жуків. Тим не менш, генетикам вдалося намацати "ахіллесову п'яту" колорадських жуків – виявилося, що їх клітини широко використовують короткі молекули РНК для блокування дії певних генів, що можна використовувати для створення більш ефективних версій інсектицидів, до яких шкідники пристосуються не так швидко, як до ДДТ та іншим "вбивцям колорадських жуків" минулого.

Популярні новини зараз

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

ПриватБанк звернувся до власників пенсійних карток: як уникнути затримок із виплатами

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про порятунок жуків-оленів