Технологія блокчейн, що лежить в основі популярної кріптовалюти біткойн, має деяку принципову схожість зі структурою ДНК. Ця особливість дозволила фахівцю в області біоінформатики закодувати біткойн в ДНК. Три роки тому ця задача була загадана на давоському економічному форумі. Термін її вирішення закінчувався 21 січня 2018 року. Таким чином, фахівець хотів продемонструвати новий спосіб зберігання інформації. Як повідомляють російські ЗМІ, колективу мікробіологів з Бельгії вдалося знайти ключ до коду за тиждень до кінця терміну.
За два з половиною роки багато-хто намагався відповісти на складні питання щодо закодованого біткоіна в ДНК. Експерти використовували машину секвентування. З моменту початку конкурсу вартість біткоіна збільшилася з 200 до 9,5 тисяч євро. Завдання вдалося вирішити мікробіологу з Бельгії Сандеру Вуйтсу за тиждень до закінчення терміну. Вчений-аспірант вдався до допомоги своїх товаришів. Фахівці старанно намагалися вирішити проблему, вважаючи це справою честі. Спочатку Вуйтс опустив руки, так як усі спроби завершилися невдачею.
Після того, як біолог пережив відчай і вже не сподівалася на успіх, він несподівано досяг позитивного результату. Причиною невдач стала помилка при складанні алгоритму. Коли її виявили, тоді все склалося в логічний ланцюжок і закодовані файли вдалося розшифрувати. Вуйтс скептично ставиться до біткоіну і має намір його продати. Однак вчений називає безцінним отриманий досвід при вирішенні подібного роду завдання. За словами експертів, у ДНК можна закодувати різну інформацію. Раніше фахівці зашифрували в генах музику.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про таємницю курсу біткоіна