Міжнародна група американських і британських учених провела серію спільних досліджень, в результаті яких дійшла висновку, що швидкість, з якою почали танути льодовики Антарктиди, невблаганно зростає. За останні п'ять років процес прискорився як мінімум в три рази, а це, в свою чергу, сприяє підвищенню світового рівня моря. Як підсумок - стихія може просто стерти берегові кордони.

Про це йдеться у доповіді команди вчених з США і Великобританії.

Відзначається, що до 2012 року скорочення кількості льоду в Антарктиці трималося на рівні 76 мільярдів тонн на рік, однак з тих пір ця цифра зросла до рівня 219 мільярдів тонн на рік.



"Ми розглядаємо ці результати як ще один сигнал тривоги, щоб уповільнити потепління нашої планети", - зазначив Ерік Ріньо, співробітник Лабораторії реактивного руху НАСА, який протягом двох десятиліть стежив за крижаним покривом Землі.

Популярні новини зараз

Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

Готуйте свої гаманці: українцям з 1 липня збільшать виплати, кому пощастить

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Показати ще

За словами вчених, якщо протягом наступного десятиліття не вжити екстрених заходів, то лід, що тане, може додати більше 25 сантиметрів до загального збільшення рівня моря в світі до 2070 року. Таким чином в цілому рівень моря може піднятися на 3,5 метра.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що вчені зафіксували, що середня концентрація вуглекислого газу в квітні 2018 року в атмосфері Землі досягла рекордних 410 ppm (частин на мільйон). Тобто на 1 кубометр повітря на даний момент доводиться 410 мілілітрів газу. Дані опублікували дослідники Інституту океанографії Скріппса при Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго.

Ми також писали про те, що голландські вчені з Вагенінгенского університету помітили, що хоча зміни в кліматі через глобальне потепління спостерігаються по всій планеті, в деяких її куточках ці наслідки більш явні. Вони провели ряд досліджень і з'ясували, які країни опинилися під найбільшим впливом кліматичних змін планети.