Завдяки дослідницькому зонду "Кассіні" і наземного телескопа ALMA фахівці NASA виявили на Титані молекули, завдяки яким на найбільшому супутнику Сатурна потенційно могла б сформуватися життя.
Про це повідомляє "Сьогодні".
При цьому, як стверджують фахівці, подібні організми докорінно відрізнялися б від земних.
Титан у багатьох відношеннях схожий на Землю. Це єдине, крім Землі, космічне тіло в Сонячній системі, на поверхні якого течуть річки і йдуть дощі. Також він, подібно до нашої планеті, має густий атмосферою, тектонічними процесами і так далі. Однак, оскільки температура на цьому супутнику набагато нижче, ніж на Землі, як "головної" його рідини виступає не вода, яка на ньому могла б існувати лише у формі льоду, а метан і етан.


Якщо подібне припущення відповідає дійсності, то для створення подоби стабільних клітинних мембран на Титані необхідно з'єднання азоту і ацетилену під назвою акрилонитрил. Хоча свідчення існування цієї речовини на супутнику були виявлені ще в 2007 році, до цих пір точними даними на цей рахунок вчені не мали.
Немає грошей заплатити комуналку - відберуть пенсію: українцям масово блокують картки за борги
Фінансовий гороскоп на сьогодні, 30 квітня: кому зірки обіцяють багатство, а кого чекають втрати
Держава прирекла на пожиттєву працю: жінкам відсунули пенсію
Українців масово виганяють з Чехії: хто залишиться за бортом всупереч законам
Варто відзначити, що міжнародна група вчених провела серію досліджень, в результаті яких змогла зробити припущення, що на супутнику Сатурна може існувати деяка форма життя.
Вчені вважають, що молекули акрилонітрилу можуть поступово перетворюватися на якусь подобу таких мембран, щоб після перерости у більш складну структуру, яка вже нагадуватиме звичну для наукового світу побудову клітини. "Якщо клітинні мембрани на Титані можуть бути сформовані з акрилонітрилу, це може бути першим кроком до появи життя на супутнику Сатурна", - йдеться в статті.
Крім того варто відзначити, що раніше станція Cassini, яка наближається до завершення своєї 20-річної місії, виявила дивну аномалію в магнітному полі кільценосної планети.
Вчені проаналізували дані, які зібрав супутник та з'ясували, що магнітне поле Сатурна синхронізоване з його віссю. Саме це, за словами спеціалістів, не дає можливості визначити, скільки триває день на газовому гіганті.
"Нахил осі магнітного поля виявився набагато менше, ніж ми припускали до цього і це досить важко пояснити. На даний момент ми не можемо виміряти тривалість дня на Сатурні, але ми все ще працюємо над цим", - розповіла фахівець Мішель Дауерті.
Політ на Титан - 1,5 мільярда кілометрів.