Астрономи, що досліджують поверхню Сонця, виявили там величезна пляма, протяжністю у сотні тисяч кілометрів. Вчені з'ясували, чи принесе це для Землі які-небудь наслідки.

Області сонячної активності, які вчені знайшли поруч з центром сонячного диска, вважаються одними з найбільших та найкрасивіших, які до цього часу вдавалося спостерігати на цій зірці.

Вчені відзначили, що у активних сонячних областей відбувається навколо цілого ряду плям на цій зірці. Воно являє собою систему, в основі якої лежать величезні магнітні петлі, які наповнює гаряча плазма. При цьому їх довжина може досягати декількох тисяч кілометрів. Розміри подібних систем, за даними астрономів, нерідко перевищують відстань між Землею і Місяцем.

Популярні новини зараз

"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

Показати ще

Побачити з Землі подібні плями неможливо, оскільки вони перебувають у жорсткому ультрафіолетовому спектрі, який повністю поглинає атмосфера нашої планети. У той же час, їх можна спостерігати з космосу завдяки супутникам і МКС.

Експерти вважають, що якщо протягом найближчих днів не відбудуться неординарні події, здатні до перебудови магнітної конфігурації на Сонці, поява там величезної темної плями не спричинить для землян ніяких наслідків. Ця область просто піде на іншу сторону сонячного обрію.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що на льоду в Арктиці, зокрема, в Гренландії, з'являються дірки, але вчені не можуть зрозуміти, що їх викликає. Про це пише наукове видання Popular Mechanics.

Фотографія, на якій видно дивні діри в кризі, зроблені фотографом і вченим Джоном Соннтагом в рамках місії NASA «IceBridge». Поки немає точних даних про причини виникнення цих провалів — можливо, вони з'являються із-за танення льоду, яке відбувається завдяки підвищенню температури морської води. Ще одна потенційна причина їх виникнення – тюлені або кити, які полюють під льодом і роблять повітряні отвори.