Медики заявили, що діти ще в утробі матері здатні розрізняти обличчя людей та реагують на них більше, ніж на інші предмети.
Про свої дослідження вчені написали на сторінках видання Current Biology.
За словами дослідників,результати 4D-УЗД показали, що на 34-му тижні плід краще реагує на те, що відбувається навколо. Світло проникає в матку через шар тканин, товщиною три сантиметри.
Під час експерименту, у якому взяли участь 39 вагітних, вчені проектували зображення на стінку матки та спостерігали за реакцією плоду. Зображення являли собою конфігурацію із інфрачервоних точок, одне з яких віддалено нагадувало риси людського обличчя. Інші картинки перевертали, так, щоб вони кардинально відрізнялися та переміщували їх зі сторони в сторону.
Результати показали, що ненароджені діти частіше повертали голови у бік "правильного" обличчя, а на перевернуті реакція була слабкою. Тому вчені схиляються до думки, що ембріони все ж розрізняють людський облік, інакше вони б реагували на всі предмети однаково.
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Проте медики сумніваються, що плід реагує на зовнішній світ у звичайних умовах так само, адже до матки проникає лише червоне світло.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", британські вчені за фільмували серцебиття малюка на 20-му тижні ще в утробі матері.