Колективу дослідників з Вашингтонського університету в Сіетлі вдалося з'ясувати, на яких людей сідають комарі частіше. Виявилося, що комахи орієнтуються не тільки на запах людського тіла, але так само і запам'ятовують, тих, хто їх старанніше відганяє. Для отримання таких відомостей Джеффі Рифелл і його колеги використовували два шматки тканини, один з яких пах людиною. Як повідомляє журнал Current Biology, комарі віддають перевагу предметам з людським запахом.
Експеримент повторили, додавши механіки: тканина із запахом людини приводили в рух, ту, що не пахла, – залишили висіти спокійно. У цьому випадку комарі не віддавали перевагу шматку тканини, яка пахла людиною. Одного разу злякавши комах помахом полотна, вчені "навчили" їх уникати незручної мішені. Ефект вібрації виявився рівносильний 40% ефективності репеленту. Подальші експерименти довели, що комахи не тільки запам'ятовують об'єкт, на який важко сісти, але і пов'язують це утруднення з запахом конкретної людини.
Ця зв'язка формується завдяки активності дофаміну; генетично модифіковані комарі, у яких зв'язування дофаміну було утруднене і ця зв'язка майже не утворювалася, не розрізняли запах людського тіла. Автори дослідження вважають, що їх відкриття може принести велику користь громадській охороні здоров'я. Так, наприклад, виведення генетично модифікованих комарів з порушеним зв'язуванням дофаміну може призвести до істотного зниження захворюваності малярією та іншими інфекціями, переносниками яких є комарі.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, навіщо птахи збирають недопалки